Rezultate te kerkimit per termin: +Poem

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.688Z

Poema kundërthënëse pro-Iranit e Gunter Grassit

10-04-2012 / Nju Jork Tajms Ministri i brendshëm izraelit e ka shpallur Gunter Grasin, autorin e njohur gjerman, si person të padëshirueshëm në Izrael, duke ia ndaluar hyrjen në këtë shtet për shkak të një poeme që Gras ka shkruar, n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Muzika klasike shqiptare ne TOB

Në Teatrin e Operas dhe Baletit është mbajtur një koncert i veçantë me muzikë të mirëfilltë shqiptare nga Orkestra Simfonike nën dirigjimin e Jetmir Barbullushit, ku interpretuan solistët Aristidh Prosi në violinçel dhe Admir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.243Z

Ministrja Kumbaro sot shpallprogramin për 200-vjetorin e De Radës

Në ditën ndërkombëtare të librit, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro do të jetë prezent në aktivitetet e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në sallën "Liria", Qyteti Studenti, ora 15.00, ku do të interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.223Z

Ministria e Bujqësisë lanson projekt në vlerë 12 milionë dollarësh për bujqësi (Foto)

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka lansuar zyrtarisht sot projektin e USAID-it për bujqësi, AGRO. Me këtë rast ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson dhe shefi i USAID

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.280Z

Vendoset busti i Mitrush Kutelit në Pogradec

Pogradec, 28 prill, NOA /Milena Selimi - Përurohet në Pogradec monumenti i shkrimtarit Mitrush Kuteli, i realizuar nga Muntaz Dhrami dhe i vendosur në breg të liqenit, përballë monumentit të Poradecit. Në prani të familjarëve, miqve, njerëzve të letrave, përfaqësuesve të pushte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.304Z

Përshpirtje për Kutelin

Takimi Promovohet libri studimor “Kuteli dhe letrarja” “Takim me Mitrushin” ishte titulluar aktiviteti i organizuar dje pasdite në sallën ‘Tefta Tashko’ të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Kësaj përshpirtje me rastin e 43-vjetorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.486Z

Izraeli nuk lejon hyrjen e shkrimtarit Gynter Gras

Izraeli nuk e ka lejuar hyrjen e shkrimtarit gjerman, Gynter Gras, në këtë vend, për shkak të një poeme kritike, të cilën ai e ka publikuar para një jave. Në këtë poemë, ish fituesi i çmimit Nobel për Literaturë, Gynt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama