Rezultate te kerkimit per termin: +Poem

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Muzika klasike shqiptare ne TOB

Në Teatrin e Operas dhe Baletit është mbajtur një koncert i veçantë me muzikë të mirëfilltë shqiptare nga Orkestra Simfonike nën dirigjimin e Jetmir Barbullushit, ku interpretuan solistët Aristidh Prosi në violinçel dhe Admir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.243Z

Ministrja Kumbaro sot shpallprogramin për 200-vjetorin e De Radës

Në ditën ndërkombëtare të librit, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro do të jetë prezent në aktivitetet e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në sallën "Liria", Qyteti Studenti, ora 15.00, ku do të interp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.223Z

Ministria e Bujqësisë lanson projekt në vlerë 12 milionë dollarësh për bujqësi (Foto)

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka lansuar zyrtarisht sot projektin e USAID-it për bujqësi, AGRO. Me këtë rast ministri i Bujqësisë, Memli Krasniqi ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson dhe shefi i USAID

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.280Z

Vendoset busti i Mitrush Kutelit në Pogradec

Pogradec, 28 prill, NOA /Milena Selimi - Përurohet në Pogradec monumenti i shkrimtarit Mitrush Kuteli, i realizuar nga Muntaz Dhrami dhe i vendosur në breg të liqenit, përballë monumentit të Poradecit. Në prani të familjarëve, miqve, njerëzve të letrave, përfaqësuesve të pushte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.304Z

Përshpirtje për Kutelin

Takimi Promovohet libri studimor “Kuteli dhe letrarja” “Takim me Mitrushin” ishte titulluar aktiviteti i organizuar dje pasdite në sallën ‘Tefta Tashko’ të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Kësaj përshpirtje me rastin e 43-vjetorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.486Z

Izraeli nuk lejon hyrjen e shkrimtarit Gynter Gras

Izraeli nuk e ka lejuar hyrjen e shkrimtarit gjerman, Gynter Gras, në këtë vend, për shkak të një poeme kritike, të cilën ai e ka publikuar para një jave. Në këtë poemë, ish fituesi i çmimit Nobel për Literaturë, Gynt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:13.873Z

Ti mbijetosh traumes

Të mbijetosh, të dish të shndërrosh humbjen, dhimbjen dhe padrejtësinë në një kapital të çmuar përvoje dhe force për të ecur përpara është një një tipar njerëzor që ekziston, por që nuk ushtroh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama