Rezultate te kerkimit per termin: +Policin +Kufitare

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.207Z

Amerikanët dhurojnë pajisje për Policinë Kufitare dhe Doganën‏

A​mbasada Amerikane nesër do të bëjë dorëzimin e pajisjeve për Policinë Kufitare dhe Doganën e Kosovës, një donacion përmes programit EXBS e që bartë vlerën prej 295.000 mijë dollarë. Pjesë e ceremonisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.924Z

EULEX: Zyrtarë serbë dhe kosovarë në pikat kufitare

EULEX-it, ka konfirmuar prezencën e doganierëve e policëve shqiptarë e serbë në pikat kufitare në veri të Kosovës. Zëdhënësi i EULEX-it, ka deklaruar se zyrtarë lokalë, serbë e shqiptarë janë në pikat kufitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.503Z

Prishtinë, shtatë rekomandime për Policinë Kufitare

I përfshirë në inspektimet e zakonshme, rekomandimi i parë i këtij raporti nis me përcaktimin e strukturave funksionale. “Në të kundërtën, në mungesë të një strukture të mirëfilltë organizative dhe në bazë të analizave mbi burimet njerëzore të hartojë dhe të funksionalizoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.735Z

Udheheqesit e Shqiperise denojne aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare te Kosoves

Drejtuesit me te larte te shtetit dhe qeverise se Shqiperise denuan aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare ne veri te Kosoves. Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha shprehen ngushellime per policin shqiptar qe humbi jeten ne ngjarjet e fundit. Ata thane se interesat e rajonit jane dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.694Z

Zv/ambasadori amerikan vleresim policise kufitare

Gjatë një vizite në pikëkalimin kufitar të Kakavijës zëvendësambasadori i SHBA-së në Shqipëri ka vlerësuar efektivat e policisë kufitare dhe përpjekjet e tyre në luftën kundër krimit të organizuar e kryesish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.559Z

Rexhepi: Policia e pranishme, në të gjitha pikat kufitare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, ka thënë se marrëveshja e arritur me Serbinë për vulat doganore dhe kadastrat nuk lidhet me punën operacionale të Policisë Kufitare, ndërkohë që me KFOR-in dhe EULEX-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.338Z

Marreveshja per pikekalimet kufitare

Pikëkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jenë njësojë si në të gjitha shtetet ku zbatohet Menaxhimi i Integruar të Kufirit, dhe një rast i tillë është pikëkalimi kufitar në Muriqan që lidh dy sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama