Rezultate te kerkimit per termin: +Policin +Kufitare

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.164Z

Durrës, Tahiri inspekton policinëkufitare në port: Vizitat do shtohen

DURRES - Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte sot në Durrës ku inspektoi stacionin e policisë kufitare në port. Në fjalën e tij ministri Tahiri tha se “është detyra jonë të vlerësojmë standardet në pikat kufitare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.045Z

IBM-ja po zbatohet në pikat kufitare të veriut

Udhëtimi përgjatë magjistrales së Ibrit për në pikën kufitare në Jarinje, ende mbetet i pasigurt për të gjithë qytetarët e sidomos ata shqiptarë. Këtë pasiguri e shkaktojnë ende strukturat ilegale serbe në disa loka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.986Z

Incident në kufi, hetim për policin grek që qëlloi mbi 3 shqiptarët

Tiranë – Prokuroria Greke ka vendosur të hetojë policin i cili qëlloi me armë djet tre shqiptarëve, të cilët kishin kaluar kufirin në mënyrë ilegale në Veri të Greqisë. Ngjarja ku polici hapi zjarr mbi emigrantët ka ndodhur fare pranë fshatit grek Htisma. Fillimisht për të mbulu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.346Z

Sarandë, trafikantët shkëmbim zjarrime policinë, iu gjetën 70 kg drogë

SARANDE- Tre trafikantë droge janë lokalizuar mbrëmjen e djeshme nga policia kufitare në kufirin shqiptaro-grek. Por pasi kanë konstatuar praninë e policisë, trafikantët tentuan të largohen, ndërsa ka patur edhe shkëmbim zjarri mes trafikant&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.957Z

Nënë e bij nga Shqipëria dhunohennga Policia Kufitare maqedonase

Nënë e bijë nga Shqipëria të cilat vinin nga Tirana, akuzojnë policinë maqedonase se i kanë keqtrajtuar fizikisht. Luljeta Telalli dhe Violeta Telalli, rrëfejnë se pa asnjë arsye janë kthyer nga dogana maqedonase.Ditë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.486Z

SHBA dhuron pajisje për Policinëndihmoi e në aksionin në Lazarat

Shtetet e Bashkuara nëpërmjet Programit për Kontrollin e Eksporteve dhe Sigurisë kufitare vazhdojnë të mbështesin Policinë e Shtetit. Ambasada Amerikane në Tiranë i dhuroi Policisë së Shtetit aparatura moderne me një vlerë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.033Z

Ndërtimi i pikëkalimeve kufitare të IBM-së, në fillim të 2014-tës

Në takimin e radhës së Grupit Implementues të Marrëveshjes së Menaxhimit të Integruar të Kufirit (IBM) në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë që u mbajt dje në Bruksel u diskutua çështja e ndërtimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama