Rezultate te kerkimit per termin: +Policin +Kufitare

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.735Z

Udheheqesit e Shqiperise denojne aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare te Kosoves

Drejtuesit me te larte te shtetit dhe qeverise se Shqiperise denuan aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare ne veri te Kosoves. Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha shprehen ngushellime per policin shqiptar qe humbi jeten ne ngjarjet e fundit. Ata thane se interesat e rajonit jane dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.694Z

Zv/ambasadori amerikan vleresim policise kufitare

Gjatë një vizite në pikëkalimin kufitar të Kakavijës zëvendësambasadori i SHBA-së në Shqipëri ka vlerësuar efektivat e policisë kufitare dhe përpjekjet e tyre në luftën kundër krimit të organizuar e kryesish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.559Z

Rexhepi: Policia e pranishme, në të gjitha pikat kufitare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, ka thënë se marrëveshja e arritur me Serbinë për vulat doganore dhe kadastrat nuk lidhet me punën operacionale të Policisë Kufitare, ndërkohë që me KFOR-in dhe EULEX-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.338Z

Marreveshja per pikekalimet kufitare

Pikëkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jenë njësojë si në të gjitha shtetet ku zbatohet Menaxhimi i Integruar të Kufirit, dhe një rast i tillë është pikëkalimi kufitar në Muriqan që lidh dy sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.668Z

Greket kapin policin shqiptar, tentoi te kaloje ilegalisht nje shtetase

KAPSHTICE - Nje polic i pikes kufitare te Kapshtices u arrestua mbreme nga strukturat e Sherbimit te Kontrollit te Brendshem, pasi akuzohet se ka tentuar te kaloje ilegalisht drejt territorit te Greqise nje emigrante ilegale, por eshte ndaluar nga vete policia e shtetit fqinj. Burimet zyrtare te pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.849Z

Ministri i Brendshem inspekton piken kufitare te Kapshtices

Ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka garantuar se strukturat e policisë kanë marrë të gjitha masat, për të siguruar lëvizjen normale të qytetarëve dhe turistëve  në të gjitha pikat doganore, që lidhin vendin tonë me fqin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.164Z

Ministri Tahiri inspekton policinë kufitare në portin e Durrësit

DURRES - Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ishte sot në Durrës ku inspektoi stacionin e policisë kufitare në port. Ministri Tahiri tha se këto vizita do të shtohen, ndërsa theksoi rëndësinë që shërbimi në stacionet e policis&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama