Rezultate te kerkimit per termin: +Policin +Kufitare

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.338Z

Marreveshja per pikekalimet kufitare

Pikëkalimet kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jenë njësojë si në të gjitha shtetet ku zbatohet Menaxhimi i Integruar të Kufirit, dhe një rast i tillë është pikëkalimi kufitar në Muriqan që lidh dy sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.668Z

Greket kapin policin shqiptar, tentoi te kaloje ilegalisht nje shtetase

KAPSHTICE - Nje polic i pikes kufitare te Kapshtices u arrestua mbreme nga strukturat e Sherbimit te Kontrollit te Brendshem, pasi akuzohet se ka tentuar te kaloje ilegalisht drejt territorit te Greqise nje emigrante ilegale, por eshte ndaluar nga vete policia e shtetit fqinj. Burimet zyrtare te pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.849Z

Ministri i Brendshem inspekton piken kufitare te Kapshtices

Ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka garantuar se strukturat e policisë kanë marrë të gjitha masat, për të siguruar lëvizjen normale të qytetarëve dhe turistëve  në të gjitha pikat doganore, që lidhin vendin tonë me fqin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.164Z

Ministri Tahiri inspekton policinë kufitare në portin e Durrësit

DURRES - Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ishte sot në Durrës ku inspektoi stacionin e policisë kufitare në port. Ministri Tahiri tha se këto vizita do të shtohen, ndërsa theksoi rëndësinë që shërbimi në stacionet e policis&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.152Z

Makolli: ​Shfrytëzoni edhe pikat tjera kufitare

Ditët në vazhdim, e sidomos vikendin, pritet të ketë kolona të gjatë në dalje nga Kosova për shkak të fluksit tëbashkatdhetarëve, por autoritetet kufitare bëjnë thirrje qëpërveç pikave kufitare me Serbinë tek Dheu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.164Z

Durrës, Tahiri inspekton policinëkufitare në port: Vizitat do shtohen

DURRES - Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ishte sot në Durrës ku inspektoi stacionin e policisë kufitare në port. Në fjalën e tij ministri Tahiri tha se “është detyra jonë të vlerësojmë standardet në pikat kufitare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.045Z

IBM-ja po zbatohet në pikat kufitare të veriut

Udhëtimi përgjatë magjistrales së Ibrit për në pikën kufitare në Jarinje, ende mbetet i pasigurt për të gjithë qytetarët e sidomos ata shqiptarë. Këtë pasiguri e shkaktojnë ende strukturat ilegale serbe në disa loka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama