Rezultate te kerkimit per termin: +Politike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.916Z

Patologjia politike

07-01-2013 / Nga Sadri Ramabaja Inicimi i ndryshimit dramatik të paradigmës së kësaj politike është diçka jetike për të sotmen dhe të ardhmen e Republikës. Arsyet për t`filluar kësaj ndërmarrje janë të thella dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.575Z

Vazhdon bllokada politike

Solucioni për tejkalimin e krizës politike në Kosovë nuk ka shpresë se do të gjendet, për shkak të qëndrimeve diametralisht të kundërta ndërmjet pushtetit dhe opozitës. Sipas qeverisë, kauza e opozitës për protesta ka rënë poshtë, ndërsa fronti opozitar po kërkon dorëheqjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.024Z

Politike e perbaltur

Dhembje ketu nuk ka por vetem sfide. shte po kjo politike qe dredhon ne maje te gishtave dhe ne nuk e marrim vesh se si po na kthen ne nje humbje te zakonshme. Ketu ne kete loje te trishte publike nuk ka dhembje te pastert shpirterore as turp por vetem ceshtje personale qe kthen bindshem gjendjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.232Z

Molliqaj: Kushtetuesja, politike

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në një intervistë në Klan Kosova, e ka quajtur Gjykatën Kushtetuese si institucion që vepron në linjën politike. Molliqaj thotë se edhe kësaj radhe u zhgënjye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.670Z

Doktrina politike

17/01/2012  Nuk duhet të ketë një qasje ekstreme në fushën politike. Kjo pasi gjithçka është çështje e diametrit. Izotopi nga njëra anë, përfaqëson drejtësinë, kurse sfera përfaqëson politikën. Mbi politikën është folur shumë, aq shumë sa ne krenohemi me filozofitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.408Z

Filozofia ime politike?!

  Frazë që belbëzohet shpesh nga politikanet tanë. Po për cilën filozofi bëhet fjalë? Se filozofia si shkencë ka objektin, parimet e kategoritë e veta. Dhe si e tillë, asaj si çdo shkencë i drejtohen sa filozofët, aq edhe ata që janë jofilozofët, sa politikanët aq edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.775Z

Shperthime politike

Ne oborrin e shtepise se kryeredaktorit te Radio Mitrovices Qasllav Milisavleviq si dhe ne lokalin e familjes Stojkoviq te dy rastet ne Zvecan te dielen pas mesnate kane ndodhur dy shperthime te fuqishme nga te cilat pervec demeve materiale viktima ne njerez nuk ka. Rastin e shperthimit e ka konfirm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama