Rezultate te kerkimit per termin: +Politike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.024Z

Politike e perbaltur

Dhembje ketu nuk ka por vetem sfide. shte po kjo politike qe dredhon ne maje te gishtave dhe ne nuk e marrim vesh se si po na kthen ne nje humbje te zakonshme. Ketu ne kete loje te trishte publike nuk ka dhembje te pastert shpirterore as turp por vetem ceshtje personale qe kthen bindshem gjendjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.232Z

Molliqaj: Kushtetuesja, politike

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj në një intervistë në Klan Kosova, e ka quajtur Gjykatën Kushtetuese si institucion që vepron në linjën politike. Molliqaj thotë se edhe kësaj radhe u zhgënjye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.670Z

Doktrina politike

17/01/2012  Nuk duhet të ketë një qasje ekstreme në fushën politike. Kjo pasi gjithçka është çështje e diametrit. Izotopi nga njëra anë, përfaqëson drejtësinë, kurse sfera përfaqëson politikën. Mbi politikën është folur shumë, aq shumë sa ne krenohemi me filozofitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.408Z

Filozofia ime politike?!

  Frazë që belbëzohet shpesh nga politikanet tanë. Po për cilën filozofi bëhet fjalë? Se filozofia si shkencë ka objektin, parimet e kategoritë e veta. Dhe si e tillë, asaj si çdo shkencë i drejtohen sa filozofët, aq edhe ata që janë jofilozofët, sa politikanët aq edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.775Z

Shperthime politike

Ne oborrin e shtepise se kryeredaktorit te Radio Mitrovices Qasllav Milisavleviq si dhe ne lokalin e familjes Stojkoviq te dy rastet ne Zvecan te dielen pas mesnate kane ndodhur dy shperthime te fuqishme nga te cilat pervec demeve materiale viktima ne njerez nuk ka. Rastin e shperthimit e ka konfirm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.493Z

Gjenet përcaktojnë pikëpamjet politike?

Ndërsa në Shtetet e Bashkuara mbahen debatet e kandidatëve për president të dy partive politike, një studim i ri sugjeron se gjenet mund të luajnë rol në pikëpamjet politike të njerëzve. Studiuesit thonë se ndikimi gjenetik duket se është tepër i lidhur tek problemet sociale. Për vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.271Z

Milionat për partitë politike

Partive politike parlamentare në vitin 2015 u janë ndarë 4.2 milionë euro nga buxheti i Kosovës, prej të cilave më së shumti ka marrë Partia Demokratike e Kosovës, plot 1 milion e 295 mijë euro e përcjellë nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 1 milion e 50 mijë euro. Lëvizjes "Vetëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama