Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.038Z

Privatizimi i popullit

Autori i Lajmit: Nga Kim Mehmeti Në Shqipëri dëgjohet zëri i "popullit opozitarë" si edhe ai i atij "pushtetarë", por askund nuk dëgjohet zëri i atyre që turpërohen kur shohin si të huajt i pajtojnë politikanët e çoroditur të mëmëdheut tonë. Në Kosovë, më të zëshëm janë at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.902Z

BE Votoni Avokatin e Popullit

/ / Prej disa muajsh Ermir Dobjanit i ka perfunduar mandati. Per shkak te mosarritjes se konsensusit dhe 84 votave ne Kuvend ky institucion drejtohet nga nje prej komisionereve. Nje dite pasi Komisioni i Ligjeve vendosi ti dergoje seances parlamentare emrat e gjashte kandid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.880Z

OSBE mbron Avokatin e Popullit

Ashpersohet beteja mes Avokatit te Popullit dhe Ministrise se Brendshme.Ambasadori i OSBE-se ne Tirane, Robert Bocsh ka dale ne mbrojtje te Avokatit te Popullit pak dite pas padise qe i eshte bere atij nga Drejtoria e Policise se Shkodres. Ai deklaroi se, institucioni i Avokatit te Popull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.678Z

Prezantohet Avokati i Popullit

Igli Totozani ka prezantuar filozofinë e drejtimit të tij në krye të detyrës së sapomarrë si Avokat i Popullit. Gjatë prezantimit me stafin, zoti Totozani tha se sfida e tij për drejtimin e Avokatit të Popullit është se ai kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Debat per Avokatin e Popullit

brbrNdryshimet ne ligjin per Avokatin e Popullit kane sjelle debate ne Komisionin e Ligjeve mes institucionit qe drejton Igli Totozani dhe deputeteve te mazhorances Ministria e Drejtesise ka mbrojtur draftin si nje projekt qe forcon pavaresine e institucionit duke e lene ne dore te Kuvendit masen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.731Z

Skadon mandati i Avokatit të Popullit

FATOS MAHMUTAJMungesa e Partisë Socialiste në Kuvend mban peng votimin për Avokatin e Popullit. Kreut aktual të këtij institucioni, Ermir Dobjanit, i përfundon mandati më 16 shkurt. Sipas ligjit "Për Avokatin e Popullit", nga momenti i përfundimit të mandatit të Dobjanit ,deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.490Z

PD kerkon Avokatin e Popullit

brbrShenohet nje tjeter konflikt mes mazhorances dhe opozites Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama se ka shkelur marreveshjen dhe traditen parlamentare sipas te ciles propozimin per kandidaturen e Avokatit te Popullit i takon opozites Ne nje reagim te shperndare mediave nenkryetari demokrat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama