Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.326Z

Mazhoranca sulmon "Avokatin e Popullit"

Një institucion që ka rënë në letargji, që bën vetëm inventarin e problemeve të të drejtave të njeriut në Shqipëri, por që nuk i shkon deri në fund rikuperimit të standarteve të cënuara, në raste të vecanta bën edhe trajtim preferiancial të ankesave. Ky është o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.579Z

Analistët dhe Vullneti i Popullit

Më 19 Maj 1997, në një fjalim të mbajtur vetëm katër ditë para zgjedhjeve presidenciale në Iran, Presidenti në detyrë Ayatollah Ali Akbar Hashemi Rafsanxhani theksoi: "Krimi më i ndyrë që egziston është manipulimi i vullnetit të popullit; ai është një mëkat i pafalshëm." Ky fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.784Z

Ndryshohen kompetencat e Avokatit të Popullit

13/05/2005  Kuvendi i ka dhënë të drejtën Avokatit të Popullit që të ketë akses në të gjitha zyrat shtetërore, për të cilat ka ankesa nga populli. Parlamentarët kanë miratuar dje ndryshimet mbi ligjin për funksionimin e Avokatit të Popullit. Sipas këtyre ndryshimeve, pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.399Z

Paditet Avokati i Popullit

Blutë e Shkodrës pretendojnë se ky institucion ka prishur hetimet në zbardhjen e një vrasjeje Avokati i Popullit, Dobjani, etiketon padinë si tepër qesharake SHKODËR - Pretendimi se ka qenë shkak për prishjen e hetimeve në një dosje të rëndësishme, detyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.752Z

Institucioni dhe Avokati i Popullit

Nga Luan Kurti Nuk ka shumë kohë që PD-ja duke sulmuar Avokatin e Popullit e quajti atë avokat të homove dhe romëve por jo të popullit në përgjithësi. Pra një njeri që ka qejf të shitet si modern në sjellje, por që nuk do tia di për problemet madhore të shoqërisë. Aludimi këtu sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.475Z

Avokati i Popullit nuk kënaq Kuvendin

01/04/2010 Mazhoranca në komisionin e Ligjeve njihet me veprimtarinë njëvjeçare të institucionit Institucioni i Avokati të Popullit është kritikuar ashpër nga mazhoranca në komisionin e Ligjeve, për punën e bërë prej tij gjatë vitit të shkuar. Pavarësisht një raporti voluminoz që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.231Z

Deshton zgjedhja e Avokatit te Popullit

Ne Kosove per here te katert Parlamenti nuk arriti te zgjedhe Avokatin e Popullit. Edhe kesaj radhe ishin tre kandidate te perzgjedhur ne rrethin e ngushte nga nje komision parlamentar, por asnjeri nga ata pas tri raundesh votimi nuk e mori numrin e mjaftueshem te votave. Organizatat per te drejtat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama