Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.784Z

Ndryshohen kompetencat e Avokatit të Popullit

13/05/2005  Kuvendi i ka dhënë të drejtën Avokatit të Popullit që të ketë akses në të gjitha zyrat shtetërore, për të cilat ka ankesa nga populli. Parlamentarët kanë miratuar dje ndryshimet mbi ligjin për funksionimin e Avokatit të Popullit. Sipas këtyre ndryshimeve, pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.399Z

Paditet Avokati i Popullit

Blutë e Shkodrës pretendojnë se ky institucion ka prishur hetimet në zbardhjen e një vrasjeje Avokati i Popullit, Dobjani, etiketon padinë si tepër qesharake SHKODËR - Pretendimi se ka qenë shkak për prishjen e hetimeve në një dosje të rëndësishme, detyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.752Z

Institucioni dhe Avokati i Popullit

Nga Luan Kurti Nuk ka shumë kohë që PD-ja duke sulmuar Avokatin e Popullit e quajti atë avokat të homove dhe romëve por jo të popullit në përgjithësi. Pra një njeri që ka qejf të shitet si modern në sjellje, por që nuk do tia di për problemet madhore të shoqërisë. Aludimi këtu sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.475Z

Avokati i Popullit nuk kënaq Kuvendin

01/04/2010 Mazhoranca në komisionin e Ligjeve njihet me veprimtarinë njëvjeçare të institucionit Institucioni i Avokati të Popullit është kritikuar ashpër nga mazhoranca në komisionin e Ligjeve, për punën e bërë prej tij gjatë vitit të shkuar. Pavarësisht një raporti voluminoz që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.231Z

Deshton zgjedhja e Avokatit te Popullit

Ne Kosove per here te katert Parlamenti nuk arriti te zgjedhe Avokatin e Popullit. Edhe kesaj radhe ishin tre kandidate te perzgjedhur ne rrethin e ngushte nga nje komision parlamentar, por asnjeri nga ata pas tri raundesh votimi nuk e mori numrin e mjaftueshem te votave. Organizatat per te drejtat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.309Z

Jashari zgjidhet Avokat i Popullit

Një marrëveshje e "brendshme" ndërmjet dy partnerëve të koalicionit, PDK dhe LDK, ka bërë që pas një viti të zhbllokohet çështja e Avokatit të Popullit. Dhe vetëm pas kësaj marrëveshjeje, të enjten Kuvendi i Kosovës me shumicë votash ka zgjedhur Hilmi Jasharin Avokat të Popullit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Kosove, zgjidhet Avokati i Popullit

Deputetet kosovare zgjedhin Avokatin e Popullit me 65 vota pro. Sami Kurteshi ka bere betimin para deputeteve te Kuvendit te Kosoves duke premtuar se do t’i kryeje detyrat dhe funksionet qe i jane besuar me Kushtetute ne mbrojtjen e te drejtave te njeriut ne Republiken e Kosoves.Zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama