Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.345Z

Skandal me tekstin zyrtar “Historia e Popullit Shqiptar”

Kam ndjekur me vëmendje e interes diskutimet në shtypin shqiptar lidhur me shkrimin, rishkrimin apo rishikimin e historisë. E shtyva shprehjen e opinionit për të qenë më konkret, pasi të lexoja kapitullin përkatës që lidhet me ekonominë në një tekst shkollor për historinë, jo vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.078Z

Avokati i Popullit i drejtohet me letër Evropës për pensionet e kosovarëve në Serbi

Avokati i Popullit i Republikës së Kosovës ka publikuar sot opinionin drejtuar Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës, për mos ekzekutimin e aktgjykimit të Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ), për r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.436Z

Draft-raporti i Avokatit të Popullit: Helikopterët sanitarë pa pajisje, Ushtaraku pa pistë

TIRANE-Spitalit Universitar të Traumës (ish-Spitali Ushtarak) i mungon heliodromi për uljen e helikopterëve të Ministrisë së Mbrojtjes, ndërsa helikopterët sanitarë kanë mungesë të aparaturave të mjeteve të komunikimit. Probl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.941Z

Neritan Ceka: "Kriza politike e PS, jo ne kurriz te popullit" Rozeta Rapushi

Aleatet e qeverise bashkohen gjithnje e me shume ne qendrimin se Kushtetuta nuk duhet te ndryshohet, vetem sepse kete e kerkon Edi Rama. Kryetari i Partise Aleanca Demokratike, Neritan Ceka, tha dje per gazeten "Koha Jone" nuk ka asnje nevoje per tu ndryshuar Kushtetuta e vendit. "Ka vetem tre vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.618Z

Lavdi popullit shqiptar!

Nga Inida Gjata Zhaku Dikur ëndërroja të hyja brenda ekranit të televizorit, e të haja rrëmbimthi një prej çokollatave apo gjërave të mira që shihja te reklamat e RAI-t ilegal, ku thithja me një frymë çdo gjë që shihte çdo shqiptar. Aq sa italishtja u shndërrua në gjuhë të dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.755Z

Banesat në Selitë, Wilton: Institucionet të shqyrtojnë rekomandimet e Avokatit të Popullit

TIRANË-Zëvendëskryetari i Prezencës së OSBE-së, Robert Wilton, gjatë një takimi me përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar të zhvilluar sot në institucionin e Ligji shqiptar ka procedura të qarta që duhen ndjekur p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.184Z

Ministria e Jashtme: Shqipëria bashkohet me dhimbjen e popullit francez dhe dënon sulmet terroriste në Paris

TIRANË14 Nëntor /ATSH/ -Ministria e Jashtme shqiptare dënon sulmet terroriste të ndodhuara një natë më parë në Paris duke shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe njëherazi solidaritet me popullin francez.Ministria e Jashtme e Shqipërisë nëpërmjet një deklarate për med

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama