Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.731Z

Skadon mandati i Avokatit të Popullit

FATOS MAHMUTAJMungesa e Partisë Socialiste në Kuvend mban peng votimin për Avokatin e Popullit. Kreut aktual të këtij institucioni, Ermir Dobjanit, i përfundon mandati më 16 shkurt. Sipas ligjit "Për Avokatin e Popullit", nga momenti i përfundimit të mandatit të Dobjanit ,deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.490Z

PD kerkon Avokatin e Popullit

brbrShenohet nje tjeter konflikt mes mazhorances dhe opozites Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama se ka shkelur marreveshjen dhe traditen parlamentare sipas te ciles propozimin per kandidaturen e Avokatit te Popullit i takon opozites Ne nje reagim te shperndare mediave nenkryetari demokrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.944Z

Avokati i Popullit më afër qytetarëve

Avokati i Popullit, Igli Totozani Qeveria daneze ka financuar një projekt në vendin tonë duke forcuar strukturën e Avokatit të Popullit. Projekti me vlerë rreth 1.5 milion euro do të mundësojë forcimin pozitën e  Avokatit të Popullit në vendin tonë, duke hapur zyra nëpër qytete të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Avokati i popullit padi per zyrtaret

Institucioni i Avokatit të Popullit, do të padisë në prokurori të gjithë zyrtarët të cilët nuk bashkspunojnë me këtë institucion në zgjidhjen e ankesave të qytetarëve. Drejtori i kabinetit të Avokatit të Popullit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Avokati i Popullit kerkon 6 komisionere

Burime nga institucioni i Avokatit te Popullit pohojne se kreu ne detyre i ketij institucioni Riza Poda ka firmosur kandidaturat per komisionere shefin e kabinetit te Avokatit te Popullit Artur Lazebeu komisioneren Florina Nuni ndihmes/komisionerin Sotiraq Nushi keshilltaren e Avokatit te Popullit A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.069Z

Avokati i Popullit prezanton planin strategjik

TIRANË-Avokati i Popullit prezantoi sot planin Strategjik 2013-2015. Në fjalën e tij, Avokati i Popullit Igli Totozani është shprehur se kjo strategji është fryt i punës së ekspertëve të Avokatit të Popullit në bashkëpunim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.311Z

Avokati i Popullit, inspektim në burgje

Pritet përgatitja e një raporti për gjendjen e të dënuarve dhe paraburgosurve Me atributet e Mekanizmit Kombëtar për Parandalimin e Torturës, Avokati i Popullit do të kryejë një inspektim në të gjitha burgjet dhe institucionet e paraburgimit në vend. Fillimisht do të jenë insti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama