Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.944Z

Avokati i Popullit më afër qytetarëve

Avokati i Popullit, Igli Totozani Qeveria daneze ka financuar një projekt në vendin tonë duke forcuar strukturën e Avokatit të Popullit. Projekti me vlerë rreth 1.5 milion euro do të mundësojë forcimin pozitën e  Avokatit të Popullit në vendin tonë, duke hapur zyra nëpër qytete të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Avokati i popullit padi per zyrtaret

Institucioni i Avokatit të Popullit, do të padisë në prokurori të gjithë zyrtarët të cilët nuk bashkspunojnë me këtë institucion në zgjidhjen e ankesave të qytetarëve. Drejtori i kabinetit të Avokatit të Popullit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Avokati i Popullit kerkon 6 komisionere

Burime nga institucioni i Avokatit te Popullit pohojne se kreu ne detyre i ketij institucioni Riza Poda ka firmosur kandidaturat per komisionere shefin e kabinetit te Avokatit te Popullit Artur Lazebeu komisioneren Florina Nuni ndihmes/komisionerin Sotiraq Nushi keshilltaren e Avokatit te Popullit A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.069Z

Avokati i Popullit prezanton planin strategjik

TIRANË-Avokati i Popullit prezantoi sot planin Strategjik 2013-2015. Në fjalën e tij, Avokati i Popullit Igli Totozani është shprehur se kjo strategji është fryt i punës së ekspertëve të Avokatit të Popullit në bashkëpunim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.311Z

Avokati i Popullit, inspektim në burgje

Pritet përgatitja e një raporti për gjendjen e të dënuarve dhe paraburgosurve Me atributet e Mekanizmit Kombëtar për Parandalimin e Torturës, Avokati i Popullit do të kryejë një inspektim në të gjitha burgjet dhe institucionet e paraburgimit në vend. Fillimisht do të jenë insti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.326Z

Mazhoranca sulmon "Avokatin e Popullit"

Një institucion që ka rënë në letargji, që bën vetëm inventarin e problemeve të të drejtave të njeriut në Shqipëri, por që nuk i shkon deri në fund rikuperimit të standarteve të cënuara, në raste të vecanta bën edhe trajtim preferiancial të ankesave. Ky është o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.579Z

Analistët dhe Vullneti i Popullit

Më 19 Maj 1997, në një fjalim të mbajtur vetëm katër ditë para zgjedhjeve presidenciale në Iran, Presidenti në detyrë Ayatollah Ali Akbar Hashemi Rafsanxhani theksoi: "Krimi më i ndyrë që egziston është manipulimi i vullnetit të popullit; ai është një mëkat i pafalshëm." Ky fjal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama