Rezultate te kerkimit per termin: +Popullit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Avokati i Popullit kerkon 6 komisionere

Burime nga institucioni i Avokatit te Popullit pohojne se kreu ne detyre i ketij institucioni Riza Poda ka firmosur kandidaturat per komisionere shefin e kabinetit te Avokatit te Popullit Artur Lazebeu komisioneren Florina Nuni ndihmes/komisionerin Sotiraq Nushi keshilltaren e Avokatit te Popullit A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.069Z

Avokati i Popullit prezanton planin strategjik

TIRANË-Avokati i Popullit prezantoi sot planin Strategjik 2013-2015. Në fjalën e tij, Avokati i Popullit Igli Totozani është shprehur se kjo strategji është fryt i punës së ekspertëve të Avokatit të Popullit në bashkëpunim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.311Z

Avokati i Popullit, inspektim në burgje

Pritet përgatitja e një raporti për gjendjen e të dënuarve dhe paraburgosurve Me atributet e Mekanizmit Kombëtar për Parandalimin e Torturës, Avokati i Popullit do të kryejë një inspektim në të gjitha burgjet dhe institucionet e paraburgimit në vend. Fillimisht do të jenë insti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.326Z

Mazhoranca sulmon "Avokatin e Popullit"

Një institucion që ka rënë në letargji, që bën vetëm inventarin e problemeve të të drejtave të njeriut në Shqipëri, por që nuk i shkon deri në fund rikuperimit të standarteve të cënuara, në raste të vecanta bën edhe trajtim preferiancial të ankesave. Ky është o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.579Z

Analistët dhe Vullneti i Popullit

Më 19 Maj 1997, në një fjalim të mbajtur vetëm katër ditë para zgjedhjeve presidenciale në Iran, Presidenti në detyrë Ayatollah Ali Akbar Hashemi Rafsanxhani theksoi: "Krimi më i ndyrë që egziston është manipulimi i vullnetit të popullit; ai është një mëkat i pafalshëm." Ky fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.784Z

Ndryshohen kompetencat e Avokatit të Popullit

13/05/2005  Kuvendi i ka dhënë të drejtën Avokatit të Popullit që të ketë akses në të gjitha zyrat shtetërore, për të cilat ka ankesa nga populli. Parlamentarët kanë miratuar dje ndryshimet mbi ligjin për funksionimin e Avokatit të Popullit. Sipas këtyre ndryshimeve, pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.399Z

Paditet Avokati i Popullit

Blutë e Shkodrës pretendojnë se ky institucion ka prishur hetimet në zbardhjen e një vrasjeje Avokati i Popullit, Dobjani, etiketon padinë si tepër qesharake SHKODËR - Pretendimi se ka qenë shkak për prishjen e hetimeve në një dosje të rëndësishme, detyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama