Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Ballkani

Total: 5060
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.020Z

Gjermania dhe Ballkani

Aneta Wolter  Kur Gjermania investon 1 euro në Poloni, rreth 8 cent i kthehen përsëri përmes blerjeve të mjeteve apo mallrave të tjera. Kur ajo investon po 1 euro në Ballkanin Perëndimor, merr mbrapsht 70 cent. Këtë, pak e shumë e tha Gunther Oettinger, komisioner i Brukselit, në fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.049Z

Ballkani unipolar apo mbipolar

Nga Ardit Kurti Ballkani njëpolar apo shumëpolar është një debat në lidhje me orientimin gjeostrategjik të rajonit. Një debat që është zhvilluar me shumë në tryezat e mbyllura të niveleve të larta të diplomacisë europiane dhe ndërkombëtare rreth formës strategjike që i duhet dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.500Z

Ballkani trhiqet nga garat

Lideri i Ligs s par t Kosovs n futboll, Ballkani, ka vendosur t trhiqet nga garat.Drejtuesit e skuadrs nga Theranda, kt vendim e kan marr pasi Komiteti Ekzekutiv i Federats s Futbollit t Kosovs (FFK) t enjten vendosi q ndeshja ndrmjet Lepencit dhe Ballkanit t regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 pr e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.661Z

Ballkani kërkon fitore kundër kampiones

Prishtinë, 29 gusht - Trajneri i Trepçës, Gani Sejdiu, vlerëson se ka ardhur momenti i duhur që skuadra kampione t'u kthehet fitoreve. Trepça të dielën nga ora 17:00 pret Ballkanin e Therandës, në derbin e javës së tretë të Raiffeisen Superligës. Kampionia Trepça nuk ka fituar në dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.646Z

Tadic: Ballkani perëndimor s'ka rrëzuar Murin e Berlinit

BEOGRAD- Presidenti serb Boris Tadic ka deklaruar se i vetmi rajon që nuk ka rrëzuar muret e Berlinit është Ballkani Perëndimor. Sipas Tadic, vetëm kur Ballkani Perëndimor të hyjë në BE, atëherë procesi i Bashkimit Europian do të përfundojë në një tjetër moment historik. “ I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.761Z

Ballkani dhe ballkanizimi

Një udhëtim me Ballkanin që nga legjenda deri paragjykimet e sotme mbi ne, vendin dhe rajonin ku jetojmë Ballkani i ngjet një opere komike të shkruar me gjak, dhe kur bie sipari, ata që vdesin nuk kthehen më në jetë Meri Edit Durham Po e nis nga legjenda, ajo flet pr kohn kur perndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.532Z

BALLKANI NË SHËNJESTRËN E RUSISË

Zbehja e rolit të Bashkimit Evropian në Ballkan, ka sjellë si kundër-efekt rritjen e ndikimit të Rusisë, thonë njohësit e zhvillimeve politike. I ballafaquar me sfidat e zgjerimit dhe sidomos me referendumin për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, ky union, sipas analistëv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama