Rezultate te kerkimit per termin: +Porto +Romano

Total: 1368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.314Z

Bllokohet tregtimi i naftës në Porto Romano

Prej mëngjesit të sotëm është bllokuar tregtimi i naftës në Porto Romano. Shkak është bërë kompania "GFI Albania", e cila ka marrë me koncesion shënjimin e karburanteve, transmeton "Ora News". Lajmi konfirmohet nga autoritetet portuale në Durrës, sipas të cilave se furnizimi i tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.596Z

Porto Romano licencohet si port ndërkombëtar

TIRANË - Porti i ndërtuar në Porto Romano, mori dje lejen për të pritur anije të tonazheve të ndryshme dhe kategorizohet si port i hapur për trafik ndërkombëtar. Ai do të përdoret vetëm për ankorimin e anijeve që transportojnë naftë dhe gaz dhe do të jetë në shërbim të shoqëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.617Z

Shoqata e Hidrokarbureve, letër Berishës: Ndërhyni në Porto-Romano

Qeveria duhet të ndërhyjë për të zgjidhur situatën e krijuar në portin e Porto-Romanos për të vendosur konkurrencën në tregun e shkarkimit të gazit të lëngshëm. Kjo ka qenë edhe kërkesa që ka bërë Shoqata e Shoqërive Hidrokarbure në një letër drejtuar kryeministrit Sali Beris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.384Z

Bllokimi në Porto Romano, grositët kërkojnë ndihmën e Kryeministrit

Shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve kërkon zhbllokimin e tregut të ngarkim-shkarkimit të gazit të lëngshëm në Porto Romano. Me një letër drejtuar Kryeministrit dhe disa zyrtarëve të tjerë të lartë, shoqata kërkon që Shoqëria “Romano Port Sh.a.” të detyrohet të respektojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.918Z

Konkurrenca e pandershme, kontroll gazit në "Porto Romano"

Bllokimi i një anijeje me gaz të lëngshëm në “Porto Romano” nga kompania “Romano Port" SH. A, e cila ka me koncesion shfrytëzimin e këtij porti, ka sjellë reagimin e Autoritetit të Konkurencës. Në një deklaratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.722Z

Ndotja në Porto Romano, banorët analiza dhe në tru

08/02/2005  Vonohet prej dy javësh përgjigjja e analizave DURRËS - Shtyhen për të tretën herë mbërritja e përgjigjeve për analizat e bëra në një pjesë të popullatës së Porto Romanos, ndërkohë që ato duhet të ishin bërë të ditura rreth dy javë më parë. Shkaqet e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.660Z

Pas urdhrit të Sandër Lleshit shuhen zjarret në Porto Romano

Urdhri i zv.ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, me sa duket dha efektet e para. Në Porto Romano, zjarrfikëset ndalën djegien e mbeturinave. Por Durrësi nuk është i vetmi qytet që ka probleme me djegiet në vendgrumbullimet e mbetjeve dhe ndotjen e ajrit nga tymërat toksikë. Sipas Mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama