Rezultate te kerkimit per termin: +Porto +Romano

Total: 1368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.660Z

Pas urdhrit të Sandër Lleshit shuhen zjarret në Porto Romano

Urdhri i zv.ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, me sa duket dha efektet e para. Në Porto Romano, zjarrfikëset ndalën djegien e mbeturinave. Por Durrësi nuk është i vetmi qytet që ka probleme me djegiet në vendgrumbullimet e mbetjeve dhe ndotjen e ajrit nga tymërat toksikë. Sipas Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.283Z

“Porto Romano”, rruga e pakalueshme

Prej gati një jave, banorët e Porto Romanos në Durrës dhe të zonës rreth tij janë të detyruar që të lëvizin në këmbë afro 5 km derisa të mbërrijnë në vendin ku ndalojnë mjetet e transportit publik. Ka disa ditë që pronarët e autobusëve, furgonëve dhe taksive (të cilat bëjn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.251Z

Porto Romano, fillon përpunimi i anijeve me gaz të lëngshëm

DURRËS- Porto Romano, 7 km në veri të qytetit të Durrësit, ka nisur të shfrytëzohet si port i shkarkimit të gazit të lëngshëm dhe në muajt e ardhshëm në kalatën e tij do të nisë përpunimi i karburanteve. Investimi koncesionar prej 20 milion euro në këtë zonë do t’i hapë rru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.938Z

AK: Në Porto Romano u dhanë të drejta ekskluzive

Koncesioni Kreu i Autoritetit të Konkurrencës, Lindita Lati: Kontrata u miratua pa u bërë vlerësimi prej nesh Autoriteti i Konkurrencës (AK) ka vendosur të vazhdojë “luftën” me qeverinë për koncesionin e Porto Romanos. Burime nga AK pohuan se së shpejti do të bëhet publik n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.027Z

Porto Romano, një histori korruptive

Historia e TEC-it të Durrësit është e shkurtër, e korruptuar dhe e lidhur ngushtë me zhvillimin e parqeve të energjisë dhe industrisë në Shqipëri. Në vitin 2003, Këshilli i Rregullimit të Territorit të Shqipërisë aprovoi ndërtimin e një parku industrial dhe energjetik pranë qyte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.346Z

Hiqet lindani në Porto Romano

Në Porto Romano të Durrësit, një prej zonave mjedisore më të nxehta në vend dhe Ballkan, kanë nisur punimet për rehabilitimin e zonës nga kontaminimi i mbetejeve kimike të trashëguara nga periudha e para viteve 90, si rezultat i veprimtarisë së ndërmarrjes kimike që prodhonte lindan.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.267Z

KRRT, “OK” parkut energjetik në Porto Romano

13/12/2008  Pas investimit zona mendohet të jetë një fuqi energjetike në rajon DURRES- Qarku i Durrësit i ka hapur dritën jeshile ndërtimit të parkut energjetik në Porto Romano. Masterplani i këtij parku të madh që do të ngrejë themelet në Porto Romano ka kaluar pa asnjë k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama