Rezultate te kerkimit per termin: +Porto +Romanos

Total: 732
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.478Z

Nis rehabilitimi i Porto Romanos

Durrës Në Porto Romano të Durrësit, një prej zonave mjedisore më të nxehta në vend dhe Ballkan kanë nisur punimet për rehabilitimin e terrenit nga kontaminimi i mbetjeve kimike të trashëguara nga periudha e para viteve ’90 si rezultat i veprimtarisë së ndërmarrjes kimike që pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.624Z

Rehabilitohet zona e Porto Romanos

Mbyllet rehabilitimi i zonës më të ndotur të Shqipërisë, në Porto Romano.Kryeministri Sali Berisha, i pranishëm në ceremoni theksoi se ky vend del nga harta e zonave tejet të ndotura të vendit. "Do të ruajmë stand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.932Z

U jepen banesa familjeve të Porto-Romanos

Familjet e zhvendosura nga zona e Porto-Romanos në Durrës marrin pronësinë e banesave ku janë vendosur. Qeveria vendosi të bëjë transferimin e një pjese të mjediseve të ish-Ndërmarrjes së Prodhimit Artizanal (NPA) në administrim të Bashkisë Durrës, nga një ndërmarrje shtetërore,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.789Z

Berisha inaguron parkun e Porto Romanos

Inagurohet pontili i parkut energjitik te Porto Romanos. Kryeministri Berisha e konsideroi kete nje shenje te investimeve qe qeveria e tij po ben ne energji. Sipas kreut te qeverise, investimet ne 4 vitet e ardhshme do te numerojne disa miliarda euro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.633Z

Projekti, BB financon pastrimin e Porto Romanos

Përmes një projekti të Bankës Botërore, një kompani e kontraktuar filloi punën të enjten për të pastruar zonën e ndotur të Porto Romanos në veri të Durrësit nga mbetjet toksike të trashëguara nga industria e falimentuar kimike e kohës së komunizmit. Punimet do të kryhen në ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.857Z

Berisha: Shtetezim Porto Romanos

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha sfidoi dje opoziten duke kerkuar qe te sjelle nje ligj te vecante per shtetezimin e tokes ne Porto Romano, aty ku e majta pretendon se gjenden dhe pronat e biznesmenit te shumeperfolur Damir Fazllic. Duke vijuar sherret me deputetet e majte qe e akuzojne qeverine t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.101Z

Durrës, banorët e Porto Romanos protestojnë për shpronësimin e tokës

Rreth 15 pronarë tokash në Spitallë të Durrësit janë hedhur në një protestë duke bllokuar për dy orë punimet në aksin e rrugës Spitallë-Porto Romano. Me pretendimin se u janë marrë tokat padrejtësisht dhe pa asnjë paralajmërim, pronarët kërkojnë të shpronësohen sipas ligjit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama