Rezultate te kerkimit per termin: +Porto +Romanos

Total: 732
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.932Z

U jepen banesa familjeve të Porto-Romanos

Familjet e zhvendosura nga zona e Porto-Romanos në Durrës marrin pronësinë e banesave ku janë vendosur. Qeveria vendosi të bëjë transferimin e një pjese të mjediseve të ish-Ndërmarrjes së Prodhimit Artizanal (NPA) në administrim të Bashkisë Durrës, nga një ndërmarrje shtetërore,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.789Z

Berisha inaguron parkun e Porto Romanos

Inagurohet pontili i parkut energjitik te Porto Romanos. Kryeministri Berisha e konsideroi kete nje shenje te investimeve qe qeveria e tij po ben ne energji. Sipas kreut te qeverise, investimet ne 4 vitet e ardhshme do te numerojne disa miliarda euro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.633Z

Projekti, BB financon pastrimin e Porto Romanos

Përmes një projekti të Bankës Botërore, një kompani e kontraktuar filloi punën të enjten për të pastruar zonën e ndotur të Porto Romanos në veri të Durrësit nga mbetjet toksike të trashëguara nga industria e falimentuar kimike e kohës së komunizmit. Punimet do të kryhen në ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.857Z

Berisha: Shtetezim Porto Romanos

TIRANE - Kryeministri Sali Berisha sfidoi dje opoziten duke kerkuar qe te sjelle nje ligj te vecante per shtetezimin e tokes ne Porto Romano, aty ku e majta pretendon se gjenden dhe pronat e biznesmenit te shumeperfolur Damir Fazllic. Duke vijuar sherret me deputetet e majte qe e akuzojne qeverine t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.101Z

Durrës, banorët e Porto Romanos protestojnë për shpronësimin e tokës

Rreth 15 pronarë tokash në Spitallë të Durrësit janë hedhur në një protestë duke bllokuar për dy orë punimet në aksin e rrugës Spitallë-Porto Romano. Me pretendimin se u janë marrë tokat padrejtësisht dhe pa asnjë paralajmërim, pronarët kërkojnë të shpronësohen sipas ligjit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.731Z

Depozitat e naftës, largohen nga porti i Durrësit drejt Porto-Romanos

Nis përpunimi i anijeve në Porto-Romano Mbërrin në portin e ri një anije gjeorgjiane Duket se më në fund 15 depozitat gjigante me një sasi prej 2.5 milionë litrash secila, do të largohen nga porti detar i Durrësit drejt portit më të ri të Porto-Romanos, duke sistemuar atje gjithë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.381Z

Konkurrenca: U shkel ligji për koncesionin e Porto Romanos

Vendimi I kërkohet qeverisë të marrë vlerësimin e AK-së për ekskluzivitetin Autoriteti i Konkurrencës (AK) kundërshton mënyrën e dhënies me koncesion nga qeveria të Porto Romanos. AK vlerëson se procedura për dhënien e koncesionit të formës BOT (ndërtim, shfrytëzim dhe transferim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama