Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.086Z

Gjetaj tregon kur do të rinisin gërmimet në Rashkë

Kryetari i Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit, Prenkë Gjetaj bëri të ditur se gërmimet në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës, me mbi 250 trupa të shqiptarëve të vrarë në vitin 1999, pritet të rinisin kah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.748Z

Gjetaj: Dyshohet për 2 varreza masive në Rudnicë me 450 trupa

PRISHTINë- Komisioni Qeveritar i Prishtinës për Persona të Pagjetur bëri të ditur sot pasdite se ka informacione për më se 450 shqiptarë kosovarë të groposur në rajonin e Rudnicës, afër Rashkës në Serbi, pranë kufirit verior të Kosovës, ku Beogradi njoftoi dje zbulimin e varrezës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.668Z

​Gjetaj: Ndërprerja e punimeve në Rashkë, krim i Serbisë

Punimet në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës janë ndërprerë për shkak që serbët thonë se nuk ka fonde të mjaftueshme, ka deklaruar Prenk Gjetaj, kryesues i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, në nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.284Z

Gjetaj kundërshton Gërxhaliun: Kjo qasje është e papërgjegjshme dhe e gabuar

Në emisionin Info Magazine, të Klan Kosovës, i ftuar përmes lidhjes telefonike ishte kryetari i Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit, Prenk Gjetaj. Me të u diskutua lidhur me ndërprerjen e gërmimeve në jug të Mitrovicës, që nisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.175Z

Gjetaj: Do të jemi në gërmimet në Rashkë

Gërmimet në varrezat e supozura masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi, filluan pa prezencën e përfaqësuesve nga Kosova, mirëpo këto punime të një anshme i ka kundërshtuar pala kosovare nëpërmjet ndërmjetës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.284Z

Gjetaj: Deri më tani nga Rudnica janë zhvarrosur mbetjet mortore të 45 individëve

Në takimin e sotëm, Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj, para anëtarëve të Komisionit dhe akterëve, të cilët janë të përfshirë në këtë proces, paraqiti raportin përmbledh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Serbia të kushtëzohet me të pagjeturit

Çështja e të zhdukurve duhet të avancojë në bisedimet Kosovë-Serbi, ka thënë kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai ka thënë se për këtë do të duhej që pala kosovare ti vinte kushte palës serbe, madje edhe ti kushtëzonte vazhdimin e bisedimeve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama