Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.668Z

​Gjetaj: Ndërprerja e punimeve në Rashkë, krim i Serbisë

Punimet në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës janë ndërprerë për shkak që serbët thonë se nuk ka fonde të mjaftueshme, ka deklaruar Prenk Gjetaj, kryesues i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, në nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.284Z

Gjetaj kundërshton Gërxhaliun: Kjo qasje është e papërgjegjshme dhe e gabuar

Në emisionin Info Magazine, të Klan Kosovës, i ftuar përmes lidhjes telefonike ishte kryetari i Komisionit Qeveritar për të Pagjeturit, Prenk Gjetaj. Me të u diskutua lidhur me ndërprerjen e gërmimeve në jug të Mitrovicës, që nisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.175Z

Gjetaj: Do të jemi në gërmimet në Rashkë

Gërmimet në varrezat e supozura masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi, filluan pa prezencën e përfaqësuesve nga Kosova, mirëpo këto punime të një anshme i ka kundërshtuar pala kosovare nëpërmjet ndërmjetës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.284Z

Gjetaj: Deri më tani nga Rudnica janë zhvarrosur mbetjet mortore të 45 individëve

Në takimin e sotëm, Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj, para anëtarëve të Komisionit dhe akterëve, të cilët janë të përfshirë në këtë proces, paraqiti raportin përmbledh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Serbia të kushtëzohet me të pagjeturit

Çështja e të zhdukurve duhet të avancojë në bisedimet Kosovë-Serbi, ka thënë kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai ka thënë se për këtë do të duhej që pala kosovare ti vinte kushte palës serbe, madje edhe ti kushtëzonte vazhdimin e bisedimeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.728Z

Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohet për viktimë të luftës

Në lagjen "Tusuz" të Prizrenit saktësisht në varrezat e kësaj pjese të qytetit ditën e hënë janë gjetur mbetje mortore të një personi i cili dyshohet se është varrosur gjatë luftës. Kjo është hasur nga disa qytetar të cilët kanë qenë duke e hapur një varr ndërsa menjëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Varreza masive, dyshime për hetimet e serbëve

Rudnica Vzhguesit nuk besojn rezultatet e analizave Komisioni qeveritar pr personat e zhdukur nga Kosova nuk u beson t dhnave t prokuroris serbe, sipas t cilave analizat nuk sjellin prova pr varrez masive n zonn e Rudnics n jug t Serbis. Zyrtar t komisionit qeveritar pr persona t zhdukur nga Kosova

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama