Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.349Z

Serbia vazhdon lojën me gërmimet për të pagjeturit

Fillimi i gërmimeve në Kizhevak të Rashkës nga pala serbe pa e informuar palën shqiptare, ka shkaktuar pakënaqësi te familjet e të pagjeturve dhe përfaqësuesit e tyre. Ata thanë se pala serbe në vazhdimësi po luan me ndjenjat e familja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.853Z

Javën e ardhshme pritet të nisin gërmimet në jug të Mitrovicës

Javën e ardhshme priten të nisin gërmimet në jug të Mitrovicës saktësisht në një pus ku dyshohet për një varrezë masive të personave të vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur për KosovaLive, kryetari i Komisionit qeveritar për persona të pagjetur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.794Z

Prishtina: Te rihapet dosja e varrit masiv ne Rudnice

PRISHTINE- Me ndërmjetësimin e Komitetit Ndërkombëtarë të Kryqit të Kuq, në Beograd do të mbahet nesër takimi i radhës i grupit punues për personat e pagjetur.Takimi i këtij grupi, i cili përbëhet nga delegacionet e grupeve te punes te Prishtinës dhe Beogradit, do të ketë karakter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.206Z

Personat e pagjetur, kërkimet në Kosovë do vazhdojnë

Komisioni qeveritar për persona të pagjetur ka konfirmuar vazhdimin e kerkimeve për vendnodhje të mundshme të varrezave të tjera masive brenda dhe jashtë Kosovës. Sipas kryetarit të këtij komisioni, Prenk Gjetaj, i cili citohet nga mediat në Prishtinë, vendet e dyshuara ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.607Z

Gërmimet për varreza masive në Rashkë, pa ekspertë shqiptarë

Plagët e luftës ende janë të pranishme dhe atë jo vetëm në Studime të Vushtrrisë, ku sot u përkujtuan 116 martirë të vrarë gjatë luftës në Kosovë. Por më të rëndë se të tjerët e kanë ata që ende kërkojnë eshtrat e më të dashurve. Gërmime për këtë po bëhen në Kizhev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.280Z

Në Dubovc kanë filluar gërmimet për varrezë masive

Në Dubovc të Vushtrisë kanë filluar gërmimet në një hapësirë të dyshuar për varrezë masive. Pjesëtarë të FSK-së, policisë së Kosovës, EULEX-it si dhe specialistët e mjekësisë ligjore, jan&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.362Z

Në Serbi gërmohet sot edhe për 200 trupa të shqiptarëve të vrarë

Gërmimet në varrezat e supozuara masive në Rudnicë dhe Rashkë të Serbisë, do të nisin sërish sot. Edhe pse pala serbe kishte nisur këto gërmime ditën e premte, ato u konsideruan të njëanshme, dhe reagimi ka qenë i shpejtë i palës kosovare. Ky fakt kishte detyruar Komisionin Qeverita

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama