Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.284Z

Gjetaj: Deri më tani nga Rudnica janë zhvarrosur mbetjet mortore të 45 individëve

Në takimin e sotëm, Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenkë Gjetaj, para anëtarëve të Komisionit dhe akterëve, të cilët janë të përfshirë në këtë proces, paraqiti raportin përmbledh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Serbia të kushtëzohet me të pagjeturit

Çështja e të zhdukurve duhet të avancojë në bisedimet Kosovë-Serbi, ka thënë kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai ka thënë se për këtë do të duhej që pala kosovare ti vinte kushte palës serbe, madje edhe ti kushtëzonte vazhdimin e bisedimeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.728Z

Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohet për viktimë të luftës

Në lagjen "Tusuz" të Prizrenit saktësisht në varrezat e kësaj pjese të qytetit ditën e hënë janë gjetur mbetje mortore të një personi i cili dyshohet se është varrosur gjatë luftës. Kjo është hasur nga disa qytetar të cilët kanë qenë duke e hapur një varr ndërsa menjëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Varreza masive, dyshime për hetimet e serbëve

Rudnica Vzhguesit nuk besojn rezultatet e analizave Komisioni qeveritar pr personat e zhdukur nga Kosova nuk u beson t dhnave t prokuroris serbe, sipas t cilave analizat nuk sjellin prova pr varrez masive n zonn e Rudnics n jug t Serbis. Zyrtar t komisionit qeveritar pr persona t zhdukur nga Kosova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.909Z

Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.160Z

Komunikatë e Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur - Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.365Z

Gërmimet për varrezë masive afër kishës në Prishtinë mund të nisin së shpejti

Gërmimet vlerësuese afër Kishës Shën Nikolla në kryeqytet pritet të nisin brenda pak ditësh. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për Personat e Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai tha se Serbia me qëllim po e neglizhon vazhdimin e punimeve në varrezën e Kizhevakut. Kohë më parë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama