Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Varreza masive, dyshime për hetimet e serbëve

Rudnica Vzhguesit nuk besojn rezultatet e analizave Komisioni qeveritar pr personat e zhdukur nga Kosova nuk u beson t dhnave t prokuroris serbe, sipas t cilave analizat nuk sjellin prova pr varrez masive n zonn e Rudnics n jug t Serbis. Zyrtar t komisionit qeveritar pr persona t zhdukur nga Kosova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.909Z

Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.160Z

Komunikatë e Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur - Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.365Z

Gërmimet për varrezë masive afër kishës në Prishtinë mund të nisin së shpejti

Gërmimet vlerësuese afër Kishës Shën Nikolla në kryeqytet pritet të nisin brenda pak ditësh. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për Personat e Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai tha se Serbia me qëllim po e neglizhon vazhdimin e punimeve në varrezën e Kizhevakut. Kohë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.303Z

Takim kosovaro-serb për gjetjen e personave të humbur

Grupi i ndërmjetësuar nga Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq përbëhet nga përfaqësues të Prishtinës dhe Beogradit.Ndërkaq, familjarët e këtyre personave, shqiptarë dhe serbë, kërkojnë që të shtohet presioni për ndriçimin e fatit të familjarëve të tyre të pagjetur. Takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.345Z

Serbia vazhdojnë lojën me gërmimet për të pagjeturit

Fillimi i gërmimeve në Kizhevak të Rashkës nga pala serbe pa e informuar palën shqiptare, ka shkaktuar pakënaqësi te familjet e të pagjeturve dhe përfaqësuesit e tyre. Ata thanë se pala serbe në vazhdimësi po luan me ndjenjat e familjarëve të të pagjeturve. Bajram Qerkini nga shoqata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.313Z

Sot diskutohet për hapat e mëtejshëm pas ndërprerjes së gërmimeve

Pas ndërprerjes së gërmimeve në lokacionin Kizhevak në regjionin e Rashkës që u bë për shkak të kushteve të vështira atmosferike, kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj do të mbledh të enjten në një takim anëtarët e këtij komisioni dhe përfaqësue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama