Rezultate te kerkimit per termin: +Prenk +Gjetaj

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.909Z

Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.160Z

Komunikatë e Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur - Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi dakordohen për intensifikim të bashkëpunimit në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur

Prishtinë, 10 shkurt 2015 Një delegacion i Republikës së Kosovës i kryesuar nga Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi me ftesë të Kryetarit të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.365Z

Gërmimet për varrezë masive afër kishës në Prishtinë mund të nisin së shpejti

Gërmimet vlerësuese afër Kishës Shën Nikolla në kryeqytet pritet të nisin brenda pak ditësh. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për Personat e Pagjetur, Prenk Gjetaj. Ai tha se Serbia me qëllim po e neglizhon vazhdimin e punimeve në varrezën e Kizhevakut. Kohë më parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.303Z

Takim kosovaro-serb për gjetjen e personave të humbur

Grupi i ndërmjetësuar nga Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq përbëhet nga përfaqësues të Prishtinës dhe Beogradit.Ndërkaq, familjarët e këtyre personave, shqiptarë dhe serbë, kërkojnë që të shtohet presioni për ndriçimin e fatit të familjarëve të tyre të pagjetur. Takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.345Z

Serbia vazhdojnë lojën me gërmimet për të pagjeturit

Fillimi i gërmimeve në Kizhevak të Rashkës nga pala serbe pa e informuar palën shqiptare, ka shkaktuar pakënaqësi te familjet e të pagjeturve dhe përfaqësuesit e tyre. Ata thanë se pala serbe në vazhdimësi po luan me ndjenjat e familjarëve të të pagjeturve. Bajram Qerkini nga shoqata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.313Z

Sot diskutohet për hapat e mëtejshëm pas ndërprerjes së gërmimeve

Pas ndërprerjes së gërmimeve në lokacionin Kizhevak në regjionin e Rashkës që u bë për shkak të kushteve të vështira atmosferike, kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Prenk Gjetaj do të mbledh të enjten në një takim anëtarët e këtij komisioni dhe përfaqësue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.382Z

Sot rifillojnë kërkimet në varrezat masive serbe në Rudnicë

Kërkimet për mbetjet mortore në varrezën masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi do të rifillojnë sot. Punime këto të cilat u ndërprenë nga pala serbe muajin e kaluar, me arsyetimin se nuk kanë fonde të mjaftueshme. Kosovapress raporton se lajmin e ka konfirmuar në një intervistë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama