Rezultate te kerkimit per termin: +Presheva +Jon

Total: 415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.052Z

Gjykata e apelit sot shpall vendimin për të burgosurit nga Presheva

Sot Gjykata e apelit në kryeqendrën serbe në Beograd shpall verdiktin përfundimtar për nëntë të rinjtë shqiptarë të cilët më 19 shtator të vitit të kaluar nga gjykata e ashtuqujatur speciale për “krime lufte&rdquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.738Z

Halimi: Kur Prishtina normalizon marrëdhëniet me Beogradin, pse jo dhe Presheva

PRESHEVË – Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik ( PVD ) Riza Halimi u shpreh sot se partia e tij, e cila nga zgjedhjet parlamentare fitoi dy deputetë në Kuvendin e Serbisë ende nuk ka marrë një ftesë nga lideri i progresistëve, kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.979Z

Nje i ri nga Presheva humb jetën në liqenin e Rahovicës

  Sot rreth orës 14 : 30 minuta i riu 23 vjeçari Sami Shabani nga Presheva sot ne orët e para te pasdites ka humbur jetën në pendën e Rahovices, ka mësuar agjencia e lajmeve “Presheva jonë” e cila u gjend pak minuta pas tragjedisë n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.741Z

Presheva demanton RTK-në, jemi të zhgënjyer me marrëveshjen

Agjencia e lajmeve Presheva Jonë, ka reaguar kundër një lajmi të televizionit publik të Kosovës, RTK-së në të cilin pohohet se liderët e Preshevës e kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.399Z

AAK demanton lajmin e “Presheva e Jonë” për deklaratat e Haradinajt

(E plotësuar) Departamenti i informacionit i AAK-së demanton lajmin e transmetuar nga portali Preshevajone, në të cilin, duke u përgjigjur në një pyetje rreth shkrimit të fundit të Fatos Lubonjës, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.314Z

Presheva i shkruan OKB-së për diskriminimin e shqiptarëve në Luginë

Në Kohën kur në Kombet e Bashkuara në Gjenevë po zhvillohen punimet e sesionit të 22-të i Këshillit të OKB-së për të Drejta të Njeriut ka arritur një letër, raport nga Bujanovci drejtuar znj.Navvi Pillay, Komesare e lart&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.855Z

Musliu: Presheva do t'i kushtojështrenjtë BE-së sikurse Kosova

”Serbia po vazhdon të na trajtojë si zezakë, si qytetarë të dorës së dytë vetëm pse jemi shqiptarë. Situata në Luginën e Preshevës viteve të fundit po mbahet status quo dhe nuk ka shenja përmirësmi. Dhe duhet ta di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama