Rezultate te kerkimit per termin: +Presheva +Jon

Total: 415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.741Z

Presheva demanton RTK-në, jemi të zhgënjyer me marrëveshjen

Agjencia e lajmeve Presheva Jonë, ka reaguar kundër një lajmi të televizionit publik të Kosovës, RTK-së në të cilin pohohet se liderët e Preshevës e kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.399Z

AAK demanton lajmin e “Presheva e Jonë” për deklaratat e Haradinajt

(E plotësuar) Departamenti i informacionit i AAK-së demanton lajmin e transmetuar nga portali Preshevajone, në të cilin, duke u përgjigjur në një pyetje rreth shkrimit të fundit të Fatos Lubonjës, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.314Z

Presheva i shkruan OKB-së për diskriminimin e shqiptarëve në Luginë

Në Kohën kur në Kombet e Bashkuara në Gjenevë po zhvillohen punimet e sesionit të 22-të i Këshillit të OKB-së për të Drejta të Njeriut ka arritur një letër, raport nga Bujanovci drejtuar znj.Navvi Pillay, Komesare e lart&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.855Z

Musliu: Presheva do t'i kushtojështrenjtë BE-së sikurse Kosova

”Serbia po vazhdon të na trajtojë si zezakë, si qytetarë të dorës së dytë vetëm pse jemi shqiptarë. Situata në Luginën e Preshevës viteve të fundit po mbahet status quo dhe nuk ka shenja përmirësmi. Dhe duhet ta di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.478Z

Presheva mund të dërgojë 2 deputetë në parlamentin serb

PRESHEVE-Lugina e Preshevës mund të fitojë dy deputetë në parlamentin e Serbisë. Agjencia e lajmeve “Presheva jonë” ka mësuar se Lugina e Preshevës ka gjasa t‘i fitojë dy deputetë sepse janë siguruar mbi 21.000 votues. Vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.357Z

Lindë fëmija i parë emigrant në Luginë: Pagëzohet me emrin Presheva

Në mesin e mijëra emigrantëve që po kalojnë ditëve të fundit nga Maqednia në Luginën e Preshevës janë edhe shumë fëmijë dhe femra, madje ne mesin e tyre edhe gra shtatzëna. Kështu dje në fshtin e Mirtaco ka lindur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.434Z

Musliu: Para hajgare, Presheva nuk është për vitrina, as nuk e ftuan në Prizren

PRESHEVË-Kryeministri Hashim Thaci dhe Edi Rama kanë bërë të ditur se kanë ndarë vetëm 100 mijë për Luginën e Preshevës, respektivisht për maternitetin. Jonuz Musli (LPD) kryetar i Kuvendit të Bujanocit dhe ish-drejtues politik i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama