Rezultate te kerkimit per termin: +President

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.272Z

Swoboda: Duhet një president mbi palët. Edi Rama: Qeveria po minon integrimin

Share Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama zhvilloi një vizitë në kryeqytetin grek, ku mori pjesë në një ekspozitë arti me temë Arti përmirëson të ardhmen si dhe në forumin Europa mes meje dhe teje. Në ekspozitën e organizuar nga Bashkia e Athinës me mbështetjen e Ambasadës Aus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.513Z

Grabovci: Prej popullit apo Kuvendit, Thaçi bëhet president

Në vitin tjetër, Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjagas, i përfundon mandati, dhe në këtë vit pritet të zgjedhe edhe Presidenti i ri. Por, deri atëherë, mund të ndryshoj edhe forma e zgjedhjes së të parit të shtetit. Ekzist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.383Z

Veseli: Me Trumpin president të SHBA, do të pranohemi edhe në OKB

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duket të jetë optimist për përkrahjen e presidentit të ri amerikan, Donald Trump, pasi e ka takuar atë gjatë Lutjeve të Mëngjesit, që u mbajtën në fillim të shkurtit në Washington. Veseli sot ka publikuar një fotografi me Trumpin, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.047Z

Rama: Vendi u gdhi me noter partiak si President

Kreu i PS, Edi Rama TIRANË- Mesazhin më të gabuar dhënë Evropës e ka quajtur kreu i opozitës, Edi Rama mënyrën e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit, që për të nuk është tjetër vecse një noter partiak. Ne bëmë gjithçka mundëm me javë të tëra që ti jepnim vendin një s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.265Z

Prodi kandidat për president në Itali, pritet sot votimi

Italia do të provojë edhe sot  të zgjedhë presidentin e ri të Republikës.  Dhe pikërisht pas emrit të Franko Marinit ai që flitet prej ditësh se do të bëjë bashkë forcat politike në vend, tani një tjetër emër ai i ish kryeministrit Romano Prodi është hedhur si alternative. Lide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.372Z

Rama si Trump, njeh Guaidon si president të Venezuelës

Kryeministri Edi Rama ka njohur zyrtarisht kreun e opozitës Juan Guaido si presidentin e Venezuelës. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeverisë pohoi se Shqipëria e njeh Guaidon, duke i uruar suksese në punën e tij. Shqipëria njeh Juan Guaidó si Presidenti të Përkohshëm të Venezu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.753Z

Rusi, Aleksei Navalni nuk lejohet të garojë për president

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Rusi sot e ka refuzuar kërkesën e aktivistit antikorrupsion dhe liderit opozitar, Aleksei Navalny, për të marrrë pjesë në zgjedhjet presidenciale kundër presidentit aktual, Vladimir Putin, në muajin mars të vitit të ardhshëm, duke thënë se ai nuk ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama