Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Meta

Total: 7591
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.428Z

Presidenti Meta Mbeshtesim zgjedhjen konsensuale

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta deklaroi se maxhoranca qeverisëse kërkon zgjedhjen e një presidenti konsensual dhe pas këtij procesi duhet të vijojnë reformat. Pas një takimi të zhvilluar në kryesinë e Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.732Z

Presidenti Meta pret ambasadorin e Japonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie ambasadorin e parë rezident të Japonisë në Tiranë, Makoto Ito. Meta i shprehu ambasadorit japonez mirënjohjen e Shqipërisë dhe shqiptarëve për ndihmesën e madhe e të çmuar që Japonia ka dhënë në dy dekadat e fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.608Z

Presidenti, Meta: LSI e mirëpret konsensusin

Kreu i LSI, Ilir Meta Kreu i LSI-së, Ilir Meta gjatë një takimi me elektoratin në Kuçovë ka thënë se, konsensusi për zgjedhjen e Presidenti të ardhshëm do të ishte i nevojshëm, dhe i mirëpritur nga LSI. Por ka theksuar se , konsensusi nuk duhet të jetë kusht, që Shqipëria do qëndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.379Z

Kriza, Meta: Presidenti të eksploroje zgjidhjen

Kreu i LSI-se Ilir Meta thote se i takon presidentit Bamir Topi te eksploroje zgjidhjen e situates politike ne vendin tone edhe pas hyrjes se socialisteve ne kuvend. Ne qëndrimin e tij Meta thote se bazohet ne rezoluten e Keshillit te Europes dhe bisedimet mes paleve ne presidence. “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.427Z

Ilir Meta betohet si Presidenti i Republikës

Ilir Meta ka marrë zyrtarisht postin e Presidentit të Republikës.  Pas leximit të formulës nga nënkryetarja Valentina Leskaj, Meta beri betimin e tij.  Pas betimit në Parlament, në orën 19:00, Presidenti i sapobetuar do të drejtohet për në Presidencë, ku edhe atje janë duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.649Z

Presidenti Meta takon Ali Ahmetin, fokusi integrimi në BE

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim zotin Ali Ahmeti, Kryetar i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI). Presidenti Meta vlerësoi kontributin e BDI-së në interes të stabilitetit të Maqedonisë dhe përparimin e axhendës së saj europiane. Presidenti th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.437Z

Presidenti Meta takon zyrtarin e KE-së, Danielson

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komisionin Evropian, zotin Christian Danielsson. Presidenti Meta theksoi rëndësinë që ka përmbushja e 5 prioriteteve të Komisionit Evropian për hap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama