Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Meta

Total: 7591
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.379Z

Kriza, Meta: Presidenti të eksploroje zgjidhjen

Kreu i LSI-se Ilir Meta thote se i takon presidentit Bamir Topi te eksploroje zgjidhjen e situates politike ne vendin tone edhe pas hyrjes se socialisteve ne kuvend. Ne qëndrimin e tij Meta thote se bazohet ne rezoluten e Keshillit te Europes dhe bisedimet mes paleve ne presidence. “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.427Z

Ilir Meta betohet si Presidenti i Republikës

Ilir Meta ka marrë zyrtarisht postin e Presidentit të Republikës.  Pas leximit të formulës nga nënkryetarja Valentina Leskaj, Meta beri betimin e tij.  Pas betimit në Parlament, në orën 19:00, Presidenti i sapobetuar do të drejtohet për në Presidencë, ku edhe atje janë duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.649Z

Presidenti Meta takon Ali Ahmetin, fokusi integrimi në BE

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim zotin Ali Ahmeti, Kryetar i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI). Presidenti Meta vlerësoi kontributin e BDI-së në interes të stabilitetit të Maqedonisë dhe përparimin e axhendës së saj europiane. Presidenti th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.437Z

Presidenti Meta takon zyrtarin e KE-së, Danielson

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komisionin Evropian, zotin Christian Danielsson. Presidenti Meta theksoi rëndësinë që ka përmbushja e 5 prioriteteve të Komisionit Evropian për hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.828Z

Meta Presidenti mbi partite

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta shprehet pro zgjedhjes se një presidenti mbi partitë dhe interesat e tyre. Në këtë mënyrë zoti Meta përjashton kandidaturat politike që përfliten deri më tani dhe që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.437Z

Presidenti Meta viziton Kosovën, do pritet nga Thaçi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta do të zhvillojë një vizitë në Kosovë me ftesë të homologut kosovar Hashim Thaçi, raportojnë mediat në Kosovë.   Fillimisht, Presidenti Thaçi do ta pres Presidentin Meta, me pritje ceremoniale në sheshin Ibrahim Rugova, për të vazhduar më tej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.251Z

Meta: Presidenti të zgjidhet me konsensus

Kreu i LSI-së, Ilir Meta Punimet e Konventës kombëtare zgjedhore të Lëvizjes së Gruas për Integrim kanë nisur sot me një minutë heshtje për nder të viktimave të aksidentit tragjik në Himarë. Kreu i LSI-së Ilir Meta gjatë fjalës së tij përmendi dhe zgjedhjen e presidentit të ri t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama