Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.726Z

Berisha vlereson letren e presidentit Bush

Kryeministri Sali Berisha pershendeti diten e djeshme letren qe Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes George E. Bush i ka derguar Senatit amerikan ne te cilen theksohet se senati duhet te pershpejtoj procedurat per ratifikimin e Protokollit te Anetaresimit te Shqiperise dhe Kroacise. Keshtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.119Z

Berisha: Zgjedhja e presidentit, përmes negociatash dhe sipas Kushtetutës

Share Gjatë një takimi me Drejtorin për Zgjerimin e BE dhe Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme, në Mbretërinë e Bashkuar Ouen Jenkins, Berisha ka deklaruar se procesi i zgjedhjes së Presidentit të vendit respektoi si germën, ashtu edhe frymën e Kushtetutës.  Berisha thekso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.507Z

Berisha: Rama-Meta janë vërsulur me tërbim kundër Presidentit

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi mazhorancën se po sulmon Presidentin e Republikës. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha thotë se në revanshin e papërmbajtur për pushtet personal, dyshja Rama-Meta, pas dekapitimit të një seri institucioneve të pavarura, janë vërsu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.556Z

Kryeministri Berisha vlereson rolin e presidentit Wilson

Shtepia muze e presidentit Woodrow Wilson i vetmi muze presidencial ne Uashington  ne bashkepunim me komisionin federal per trashegimine kulturore dhe me ambasaden shqiptare ne SHBA dhane mbreme nje pritje per kryeministrin e Shqiperise Sali Berisha. Ishte nje takim kulturor per te ritheksuar lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.868Z

Berisha, mesazh urimi Presidentit Barak Obama

Kryeministri Sali Berisha i dërgoi dje një mesazh urimi Presidentit të ri të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, me rastin e zgjedhjes në këtë post. Në këtë mesazh kreu i qeverisë shqiptare theksoi se vendi i madh i lirisë e bëri ëndrrën amerikane më të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.287Z

Tritan Shehu: Emri i presidentit do zgjidhet nga Berisha

Share Deputeti demokrat Tritan Shehu rikonfirmon qëndrimin e demokratëve për një kandidat nga radhët e selisë blu për postin e presidentit, edhe pse emrat konkrektë sipas tij do të vijnë nga lideri i koalicionit, Sali Berisha, raporton Ora News. I pyetur nëse mazhoranca duhet ti druhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.075Z

Zgjedhja e presidentit Berisha takon Meten

Kryeministri Sali Berisha deklaroi pas takimit të zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit, me kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, në kuadër të turit të bisedimeve për presidentin e ri të Republikës, se është r&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama