Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.308Z

Berisha niset në SHBA, ja axhenda e takimeve

Kryeministri Sali Berisha u nis sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryeministria ka zbardhur axhenden e vizites dhe takimeve te planifikuara atje. Mesohet se gjatë qëndrimit, ai do të zhvillojë takime të nivelit të lartë në Departamentin e Shtetit dhe në Kongres në Washington

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.162Z

Berisha: "Nuklearja", po bashkepunimit

Rozeta Rapushi Italia do te jete mbeshtetesja kryesore e Shqiperise per te marre statusin e vendit kandidat ne Bashkimin Evropian dhe per liberalizimin e vizave para veres te ketij viti. Ministri i Jashtem italian, Franko Fratini, duke i siguruar mbeshtetjen e plote kryeministrit Sali Berisha te sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.287Z

Kryeministri Berisha takon Drejtorin e NATO-s dhe Europës Juglindore Anthony Aldwell

Kryeministri Berisha priti sot Drejtorin e NATO-s dhe Europës Juglindore në Departamentin Amerikan të Mbrojtjes, zotin Anthony Aldwell. Kryeministri Berisha shprehu edhe një herë mirënjohjen për vizitën e Presidentit Bush, duke theksuar se kjo vizitë është një pikë kulmore në histo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.718Z

20 vjet LDK, Berisha, letër urimi Sejdiut

Kryeministri Sali Berisha i dërgoi dje një letër përshëndetëse Presidentit të Republikës së Kosovës, z. Fatmir Sejdiu, drejtuesve, anëtarëve dhe mbështetësve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, me rastin e 20-vjetorit të themelimit të kësaj partie. Në këtë letër, Kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.248Z

Berisha-Sanninos: Presidenti, i bazuar në negociata

Kryeministri Berisha e siguroi drejtorin e përgjithshëm për zgjerimin në KE, Stefano Sanino se procesi i përzgjedhjes së presidentit është i bazuar në negociata dhe konsultime dhe në përputhje të plotë me gërmën dhe frymë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.241Z

Betimi i ministrave, mungojnë Berisha e Topalli

Gjatë ceremonisë morën pjesë vetëm Shehu, Karapici dhe anëtarët e kabinetit “Topi” TIRANË- Kryetari i Komisionit parlamentar të Shëndetësisë, Tritan Shehu, nënkryetari i Komisionit parlamentar të Arsimit, Gëzim Karapici dhe anëtarët e kabinetit të Presidentit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.264Z

Ambasadorët amerikanë që shkarkon Berisha!

Nga Mero Baze Më 21 qershor 2013 në mesditë, dy ditë para votimit plebishtar të 23 qershorit, ish-zëvendësministrja e Jashtme e Berishës, Edit Harxhi, mbushi redaksitë e shtypit me njoftimin se, ambasadori i SHBA, Aleksandër Arvizu, u shkarkua urgjent para zgjedhjeve. Nënteksti pastaj, ai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama