Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.556Z

Kryeministri Berisha vlereson rolin e presidentit Wilson

Shtepia muze e presidentit Woodrow Wilson i vetmi muze presidencial ne Uashington  ne bashkepunim me komisionin federal per trashegimine kulturore dhe me ambasaden shqiptare ne SHBA dhane mbreme nje pritje per kryeministrin e Shqiperise Sali Berisha. Ishte nje takim kulturor per te ritheksuar lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.868Z

Berisha, mesazh urimi Presidentit Barak Obama

Kryeministri Sali Berisha i dërgoi dje një mesazh urimi Presidentit të ri të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, me rastin e zgjedhjes në këtë post. Në këtë mesazh kreu i qeverisë shqiptare theksoi se vendi i madh i lirisë e bëri ëndrrën amerikane më të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.287Z

Tritan Shehu: Emri i presidentit do zgjidhet nga Berisha

Share Deputeti demokrat Tritan Shehu rikonfirmon qëndrimin e demokratëve për një kandidat nga radhët e selisë blu për postin e presidentit, edhe pse emrat konkrektë sipas tij do të vijnë nga lideri i koalicionit, Sali Berisha, raporton Ora News. I pyetur nëse mazhoranca duhet ti druhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.075Z

Zgjedhja e presidentit Berisha takon Meten

Kryeministri Sali Berisha deklaroi pas takimit të zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit, me kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, në kuadër të turit të bisedimeve për presidentin e ri të Republikës, se është r&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.696Z

Berisha: Zgjedhja e Presidentit, sipas Kushtetutës

TIRANE- Në mbledhjen e parë të qeverisë pas urimit për një fillim të mbarë të viti 2012 për ministrat e tij, kryeministri Berisha foli për 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë dhe u ndal ne zgjedhjen e Presidentit, moment për të cilin tha se duhet të bëjmë përpjekje të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.890Z

Fushë Krujë, Berisha inaguron statujën e ish-presidentit Bush

Kryeministri i vendit Sali Berisha ka nderuar një prej ngjarjeve më të rëndësishme për shqiptarët vizitën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gjiorgj W Bush në qytetin e Fushë Krujës në qershor të 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.703Z

Zgjedhja e presidentit, Berisha: Vetëm mbi bazë të Kushtetutës

Tiranë- Presidenti i ardhshëm i vendit do të zgjidhet vetëm në bazë të Kushtetutës. Kështu deklaroi në mbledhjen e parë të qeverisë për 2012-ën kryeministri Berisha. Zgjedhja e presidentit do të zhvillohet kryekëput në përputhje me Kushtetutën. Të gjitha përpjekjet për t’

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama