Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.868Z

Berisha, mesazh urimi Presidentit Barak Obama

Kryeministri Sali Berisha i dërgoi dje një mesazh urimi Presidentit të ri të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, me rastin e zgjedhjes në këtë post. Në këtë mesazh kreu i qeverisë shqiptare theksoi se vendi i madh i lirisë e bëri ëndrrën amerikane më të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.287Z

Tritan Shehu: Emri i presidentit do zgjidhet nga Berisha

Share Deputeti demokrat Tritan Shehu rikonfirmon qëndrimin e demokratëve për një kandidat nga radhët e selisë blu për postin e presidentit, edhe pse emrat konkrektë sipas tij do të vijnë nga lideri i koalicionit, Sali Berisha, raporton Ora News. I pyetur nëse mazhoranca duhet ti druhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.075Z

Zgjedhja e presidentit Berisha takon Meten

Kryeministri Sali Berisha deklaroi pas takimit të zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit, me kryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, në kuadër të turit të bisedimeve për presidentin e ri të Republikës, se është r&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.696Z

Berisha: Zgjedhja e Presidentit, sipas Kushtetutës

TIRANE- Në mbledhjen e parë të qeverisë pas urimit për një fillim të mbarë të viti 2012 për ministrat e tij, kryeministri Berisha foli për 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë dhe u ndal ne zgjedhjen e Presidentit, moment për të cilin tha se duhet të bëjmë përpjekje të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.890Z

Fushë Krujë, Berisha inaguron statujën e ish-presidentit Bush

Kryeministri i vendit Sali Berisha ka nderuar një prej ngjarjeve më të rëndësishme për shqiptarët vizitën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gjiorgj W Bush në qytetin e Fushë Krujës në qershor të 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.703Z

Zgjedhja e presidentit, Berisha: Vetëm mbi bazë të Kushtetutës

Tiranë- Presidenti i ardhshëm i vendit do të zgjidhet vetëm në bazë të Kushtetutës. Kështu deklaroi në mbledhjen e parë të qeverisë për 2012-ën kryeministri Berisha. Zgjedhja e presidentit do të zhvillohet kryekëput në përputhje me Kushtetutën. Të gjitha përpjekjet për t’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.404Z

Zgjedhja e presidentit, takim Berisha-Rama të dielën?

TIRANE- Nderkohe qe na ndajne edhe dy ditë nga raundi i katert për zgjedhjen e presidentit te ri, flitet per nje takim te mundshem mes kreut të maxhorancës Sali Berisha dhe kryesocialistit Edi Rama. Ndonese nuk ka nje konfirmin zyrtar te takimit, mediat raportojne sot se ai me shume gjase do te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama