Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.890Z

Fushë Krujë, Berisha inaguron statujën e ish-presidentit Bush

Kryeministri i vendit Sali Berisha ka nderuar një prej ngjarjeve më të rëndësishme për shqiptarët vizitën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gjiorgj W Bush në qytetin e Fushë Krujës në qershor të 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.703Z

Zgjedhja e presidentit, Berisha: Vetëm mbi bazë të Kushtetutës

Tiranë- Presidenti i ardhshëm i vendit do të zgjidhet vetëm në bazë të Kushtetutës. Kështu deklaroi në mbledhjen e parë të qeverisë për 2012-ën kryeministri Berisha. Zgjedhja e presidentit do të zhvillohet kryekëput në përputhje me Kushtetutën. Të gjitha përpjekjet për t’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.404Z

Zgjedhja e presidentit, takim Berisha-Rama të dielën?

TIRANE- Nderkohe qe na ndajne edhe dy ditë nga raundi i katert për zgjedhjen e presidentit te ri, flitet per nje takim te mundshem mes kreut të maxhorancës Sali Berisha dhe kryesocialistit Edi Rama. Ndonese nuk ka nje konfirmin zyrtar te takimit, mediat raportojne sot se ai me shume gjase do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.064Z

Zgjedhja e presidentit, sot takim Berisha-Meta

TIRANE- Takimet me aleatet per zgjedhjen e presidentit te ri te vendit, kreu i qeverise do t’i nise me kryetarin e LSI-se, Ilir Meta. Mesohet se takimi mes tyre do te zhvillohet ne mesdite në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Ne mbledhjen e mbremshme Kryesia e Partisë Demokratike mandatoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.176Z

Ligji i legalizimeve, Berisha premton shqyrtimin e vërejtjeve të Presidentit

Kryeministri Sali Berisha deklaroi dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike se dekreti i presidentit për kthimin për rishqyrtim në Kuvendin e Shqipërisë të ligjit për legalizimet pa leje do të shqyrtohet me imtësi. Berisha shtoi se në ligj do të pasqyrohen si vëre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.392Z

Qeveria "Berisha" betohet përpara Presidentit

Ministrat Fatmir Mediu dhe Lulzim Basha, përballen në ceremoni me Kryeprokuroren Ina Rama TIRANË - Kryeministri Berisha dhe 16 ministrat e qeverisë së tij të re janë betuar dje përpara Presidentit të Republikës, Bamir Topi. Kreu i shteti u dorëzoi dje dekretet e emërimit anëtarëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.437Z

Betohen para presidentit Topi ministrat e rinj të qeverisë Berisha

Gazeta ShqipCeremonia e betimit u zhvillua paraditen e sotme në ambientet e Presidencës Betohen në Presidencë ministrat e rinj të qeverisë Berisha. Pas miratimit në Parlament të ndryshimeve të emrave në kabinetin qeveritar, sot është bërë betimi përpara Presidentit Bamir Topi. Edmond

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama