Rezultate te kerkimit per termin: +Prishja

Total: 3597
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.506Z

Vazhdon prishja e pallatit të Bashës/ Banorët largojnë orenditë

Që në orët e para të mëngjesit, policia së bashku me forcat e ndërhyrjes së shpejtë dhe punonjës të Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar u instaluan në mjediset e kompleksit Jon, ku vazhdon puna për prishjen e shtesës dhe të pishinës, raporton Vizion Plus. Sipas përfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.257Z

Komuna Ksamil, nis prishja e gjithe ndertimeve pa leje

Ka nisur dje prishja e ndertimeve pa leje ne komunen turistike Ksamil te Sarandes. Por sipas kryekomunarit, keto prishje kane devijuar nga projekti i kesaj komune per objektet te cilat ishin parashikuar per prishje. Sipas tij keto prishje po keqperdoren. "Prishja e ndertimeve pa leje ne komunen e Ks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.704Z

Vijon prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdet. INUK ka nisur që në orët e para të mëngjesit aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonën e  Dhërmiut, ku fadromat kanë nderhyrë për shembjen e disa objekteve 3-katë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Nis prishja e pallatit 12 katësh në qendër të Tiranës

Nis prishja e pallatit 12 katësh në qendër të kryeqytetit. Prishja e godinës po bëhet nga Inspektoriati i Ndërtimit. Pronari i pallatit, Ilir Mata, kunati i deputetit të PS-së, Dash Peza ankimoi në Gjykatën e Tiranës prishjen e pallatit, por Gjykata e konsideroi të pavlfeshme kërkesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.497Z

Shkodër, prishja e një fejese shkakton tre të plagosur

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sonte në orën 21:00 në Shkodër në lagjen “Kiras”. Një person ka qëlluar me armë zjarri tre anëtarë të një familje, duke i plagosur, mes tyre edhe një fëmijë. Policia bën me dije se autori i dyshuar i plagosjes është Mikel Thani, 24 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.858Z

Prishja e ndërtimeve pa leje, Dule: Selektive, u dhunuan qytetarët

Tiranë- Dy ditë pas fillimit të aksionit për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin e jugut, ka reguar kreu i PBDNJ- së, Vangjel Dule.Sipas tij po bëhet në mënyrë intensive betonizimi brezit të rërës dhe prishjet e objekteve po bëhen në mënyrë selektive.Prishjet e objekteve dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.665Z

Prishja e ndertimeve pa leje

Pasditen e se premtes fadromat e INUK-ut kane shkaterruar nje objekt tre katesh qe funksiononte si lokal, ne zonen bredgetare te Ujit te Ftohte. Policia e Rendit dhe ajo bashkiake ka mbajtur disa ore te rrethuar objektin dhe zonen prane objektit qe do te prishej. Aksioni i ndertimoreve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama