Rezultate te kerkimit per termin: +Prishja

Total: 3597
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.497Z

Shkodër, prishja e një fejese shkakton tre të plagosur

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sonte në orën 21:00 në Shkodër në lagjen “Kiras”. Një person ka qëlluar me armë zjarri tre anëtarë të një familje, duke i plagosur, mes tyre edhe një fëmijë. Policia bën me dije se autori i dyshuar i plagosjes është Mikel Thani, 24 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.858Z

Prishja e ndërtimeve pa leje, Dule: Selektive, u dhunuan qytetarët

Tiranë- Dy ditë pas fillimit të aksionit për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin e jugut, ka reguar kreu i PBDNJ- së, Vangjel Dule.Sipas tij po bëhet në mënyrë intensive betonizimi brezit të rërës dhe prishjet e objekteve po bëhen në mënyrë selektive.Prishjet e objekteve dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.665Z

Prishja e ndertimeve pa leje

Pasditen e se premtes fadromat e INUK-ut kane shkaterruar nje objekt tre katesh qe funksiononte si lokal, ne zonen bredgetare te Ujit te Ftohte. Policia e Rendit dhe ajo bashkiake ka mbajtur disa ore te rrethuar objektin dhe zonen prane objektit qe do te prishej. Aksioni i ndertimoreve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.388Z

Vlorë, hipoteka jashtë funksionit, shkak prishja e sistemi kompjuterik

/>Prishja e sistemit të kompjuterizimit në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Patundshme në qytetin e Vlorës ka sjellë këto ditë probleme të shumta në marrëdhëniet midis saj dhe qytetarëve, që presin për të marrë një dokument pronësie. Prishja është ndodhi mbase normale në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.576Z

Boboshtice kerkohet prishja e piedestalit

Ngritja e Memorialit te Ushtareve Greke dhe hedhja e betonit mbi varrezat e vjetra te Boboshtices eshte bere mbi nje territor ku ka patur eshtra me pare. Ky konfirmim ka ardhur nga ana e komunes se Drenoves ne varesi te se ciles ndodhet fshati Boboshtice. Nenkryetari i kesaj komune Pan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Vazhdon prishja e ndërtimeve pa leje anash autostradave

Sipas z. Bojaxhi, objektet e ndërtuara anash autostradave nuk janë vetëm shkelje e ligjit, por edhe një rrezik permanent për aksidente. Ai thekson se prishja e këtyre objekteve do t'i japë mundësi qytetarëve shqiptarë të ecin më të sigurtë në autostradat shqiptare. "Sa më shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Tirane, nis prishja e pallatit 12 katesh

Ka nisur ne oret e para te mengjesit te sotem ne kryeqytet prishja e pallatit 12 katesh ne qender te Tiranes, prone e kunatit te deputetit te PS Dashamir Peza. Sipas informacioneve te fundit, shembja e nderteses po behet nga agjentet e Inspektoriatit te Larte te Ndertimit. Shembja e pall

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama