Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtine

Total: 9839
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.264Z

Kryeministri Rama vizite ne Prishtine

0 brbr brbrKryeministri Edi Rama ndodhet ne Prishtine ku po merr pjese ne nje aktivitet te organizuar nga organizata FOL mbi shqiptaret dhe shoqerine civilebrbr brbrKreu i qeverise mbajti nje fjalim ne kete aktivitet ku e vuri theksin tek bashkepunimi mes shqiptareve dhe vendeve te rajonit per perm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.252Z

Shperthim ne Prishtine

Nje shperthim i fuqishem ka ndodhur ne oret e mbremjes prane nderteses se Gjykates se Qarkut ne Prishtine, por fatmiresisht nuk ka viktima e as te lenduar. Zedhenesi i Policise se Kosoves, Arber Beka, ka deklaruar se policia ka shkuar menjehere ne vendin e ngjarjes dhe eshte duke vazhduar hetimet. E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.224Z

Tirane-Prishtine, gati projekti

Operatori i Sistemit te Transmetimit ka filluar punen edhe per ndertimin e linjes 400 kv Tirane-Prishtine. Per kete linje, eshte kryer fizibiliteti para 4 vjetesh nga nje kompani italiane per palen kosovare, por ky studim vlen edhe per Shqiperine. Ky studim i eshte dhene KFE-se, e cila do ta rifresk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.447Z

Prishtine hapet neser ekspozita Besa

Do te hapet neser ne Prishtine nje ekspozite kushtuar shqiptareve qe shpetuan hebrejte gjate Luftes se Dyte Boterore. Ekspozita do te mbaje titullin Besa dhe do te hapet ne Galerine e Arteve te Kosoves ne Prishtine. Ne te do te paraqiten fotografite e fotografit amerikan Norman H. Gers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.854Z

Hillari Klinton mberrin ne Prishtine

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton sapo ka mberritur ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines. Klinton eshte pritur ne aeroport nga ministri i Jashtem Skender Hyseni dhe ambasadori amerikan ne Prishtine Kristofer Dell. Zonja Klinton do te takohet sot ne Prishtine me presidentin ne de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.366Z

Prishtine, Bashkimi Evropian denon shperthimin

Bashkimi Evropian ka denuar ashper shperthimin qe ndodhi pasditen e djeshme ne Prishtine ne oborrin e Zyres se Perfaqesuesit Civil Nderkombetar. Franca, shteti qe ka dhe presidencen e radhes se BE-se, nepermjet nje deklarate per mediat ka theksuar gjithashtu vendosmerine per vendosjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.748Z

CEFTA, takimi i radhes ne Prishtine

Ne fund te ketij muaji, ne Prishtine, mbahet takimi i radhes i perfaqesuesve te vendeve anetare te Marreveshjes per Tregti te Lire me Evropen Juglindore (CEFTA). Ky eshte takimi i pare qe mbahet ne Kosove, pas dy takimeve qe jane mbajtur ne Bruksel, prej fillimit te ketij viti, ku Republika e Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama