Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtins

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Njëqind studiues: Eposi i kreshnikëve të jetë në UNESCO

Dy qendrat albanologjike, në Prishtinë dhe Tiranë, nesër në një konferencë shkencore për eposin e kreshnikëve Dy qendrat albanologjike, n Prishtin dhe Tiran, nesr n nj konferenc shkencore pr eposin e kreshnikve ku rreth njqind studiues nga e gjith bota propozojn zyrtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Faleminderit Kosov!

Ekipi i Unitetit do t dal n fushn e betejs ndaj prfaqsuesve serb me nj avantazh 1-0. Ata tashm do t ken pas si mburoj dhe t drejt fjale faktin se populli shqiptar i Kosovs, di t vetdrejtohet dhe t vetvendos pr t ardhmen e tij. Kosova dhe kosovart bn at q Shqipria dhe shqiptart nuk ditn kurr ta b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Albumi i Fatimes

Kngtarja Fatime Kosumi m n fund ka arritur q tia shfaq tregut muzikor kosovar nj album t ri t quajtur, Nata prbin do qetsi. Ndryshe Kosumi njihet si njra prej kngtareve q m shum mban koncerte live npr lokale t ndryshme t Prishtins dhe shum rrall realizon albume. Albumi, i cili prmban rreth tet k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Ministri i Jashtem gjerman vizitë në Kosovë

Sot ne Kosove ka mberritur per nje vizite zyrtare Ministri i Jashtm Gjerman, Guido Vestervele. Ne axhenden e diplomatit gjerman jane parashikuar takime me drejtuesit m t lart t shtetit, si dhe mbajtja e nj fjalimi n Kuvendin e Kosovs. Gjithashtu kreu i diplomacise gjermane do t takoje edhe trupat gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Rrnohen disa ndrtime pa leje

Inspektorati i ndrtimit i Komuns s Prishtins rrnoi disa objekte pa leje, t cilat ishin ndrtuar gjat nntorit, muaj kur n vend u mbajtn zgjedhjet komunale. Fillimisht u rrnuan tri ndrtime t ndrtuara n pron komunale, n lagjet Prishtina e Re, Mati dhe Kodra e Trimave, njofton zdhnsi i Komuns, Muhamet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Skenari i mundshm i Pavarsis s Kosovs

"Q Kosova do ta fitoj pavarsin kjo dihet tashm, puna sht se kur dhe si"? Kshtu do ta shpjegonte ecurin e prosecit t statusit t Kosovs nj analist i njohur britanik. Dhe duket se megjith stuhin n got t Rusis, Kosova do t jet e pavarur n nj mnyr apo n nj tjetr. Por ndrsa 120 ditt prmbyllen, pra luhen m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Serbt votojn n Leposaviq

Ministri serb pr Kosovn, Goran Bogdanovic, tha t dieln se procesi zgjedhor n Leposaviq ka drguar mesazhin e qart se serbt e Kosovs vazhdojn t besojn n institucionet e Republiks s Serbis. Un pres q t zgjedhurit e rinj n mnyr demokratike, t punojn pr mirqenien e qytetarve t cilt jetojn ktu, Bogdanovi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama