Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtins

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

PTK ndan 58 bursa

Posta dhe Telekomi i Kosovs (PTK) ka nnshkruar nj memorandum mirkuptimi me Rektoratin e Universitetit t Prishtins pr implementimin e projektit t ndarjes s bursave pr studentt e UP-s pr vitin akademik 2009/ 2010. Rektori i Universitetit t Prishtins, Muj Rugova, tha se ky projekt synon bashkpunimin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Prishtina, xhungla nga betoni

Q nga prfundimi i lufts, Prishtina ka prjetuar nj bum t vrtet. Rezultati, shtim i shpejt i popullats, ndrtimet e egra dhe nj ngarkes e madhe n komunikacion. Kryeqyteti i Kosovs ka rreth 470 mij banor. Ata jan t gjith dshmitar t kaosit urbanistik. N vitet e shkuara jan ndrtuar n Prishtin dhe rrethin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Dialog BE-Kosovë për vizat

Zdhnsja e Komisionit Evropian n Kosov, Maja Pavlovi ka paralajmruar nj fillim t mundshm t dialogut ndrmjet Brukselit dhe Prishtins pr procesin e liberalizimit t vizave. N nj intervist dhn pr BBC n shqip, Pavlovi sqaroi se aspektet teknike q lidhen me regjimin e vizave do t jen vetm nj nga temat q d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Si ti shrbesh atdheut?

Ditn e 28 nntorit, dit kjo q festohet nga t gjith shqiptart si dit e flamurit kombtar dhe e shpalljes s pavarsis, u promovua libri Nji shkurtim kujtimesh pr kryengritjen shqiptare t vjetit 1912 i Hasan Prishtins, i cili sht botuar para disa ditsh nga shtpia botuese Rrokullia n Prishtin. Ky libr sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali

Nxnsit e shkolls fillore Ismail Qemajli n kryeqytet, nga sot msimin do ta zhvillojn n vetm dy ndrrime. Kjo fal ndrtimit t 9 klasve t reja, me 155 mij euro, mjete t siguruara nga USAID-i dhe Komuna e Prishtins. Aneksi i objektit t ksaj shkolle, q gjendet n lagjen Kodra e Diellit n Prishtin, u prur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

OKB thirrje Beogradit dhe Prishtinës për dialog

Organizata e Kombeve t Bashkuara u kathirrje Prishtins dhe Beogradit zyrtar t rivendosin dialogun pr shtje t bashkpunimit rajonal. N mbledhjen e Kshillit t Sigurimit u diskutua qndrueshmria afatgjat dhe zhvillimi i Kosovs. T dyja palt, t prfaqsuara prkatsisht nga ministrat e jashtm, Hyseni dhe Jerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Fjalor i ashpër Prishtinë - Beograd

Paralajmrimi i negociatave dhe vendimi i GJND-s, ka ashprsuar retorikn mes t Prishtins dhe Beogradit. Nj gjuh m e ashpr kundr njri-tjetrit sht dgjuar n javn e fundit nga lider t Beogradit dhe t Prishtins. Derisa presidenti serb Boris Tadiq ka akuzuar ministrin kosovar t Punve t B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama