Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtins

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Prurohet aneksi i shkolls Ismail Qemali

Nxnsit e shkolls fillore Ismail Qemajli n kryeqytet, nga sot msimin do ta zhvillojn n vetm dy ndrrime. Kjo fal ndrtimit t 9 klasve t reja, me 155 mij euro, mjete t siguruara nga USAID-i dhe Komuna e Prishtins. Aneksi i objektit t ksaj shkolle, q gjendet n lagjen Kodra e Diellit n Prishtin, u prur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

OKB thirrje Beogradit dhe Prishtinës për dialog

Organizata e Kombeve t Bashkuara u kathirrje Prishtins dhe Beogradit zyrtar t rivendosin dialogun pr shtje t bashkpunimit rajonal. N mbledhjen e Kshillit t Sigurimit u diskutua qndrueshmria afatgjat dhe zhvillimi i Kosovs. T dyja palt, t prfaqsuara prkatsisht nga ministrat e jashtm, Hyseni dhe Jerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Fjalor i ashpër Prishtinë - Beograd

Paralajmrimi i negociatave dhe vendimi i GJND-s, ka ashprsuar retorikn mes t Prishtins dhe Beogradit. Nj gjuh m e ashpr kundr njri-tjetrit sht dgjuar n javn e fundit nga lider t Beogradit dhe t Prishtins. Derisa presidenti serb Boris Tadiq ka akuzuar ministrin kosovar t Punve t B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.398Z

Westerwelle: Harta e Europës Juglindore, e përmbyllur

Shefi i diplomacis gjermane Guido Westerwelle ka qene i prere ne qendrimet e tij per autoritetet serbe kur deklaruar sot n Beograd se “harta gjeografike e Evrops Juglindore sht e vizatuar dhe e prmbyllur”. Ai po ashtu ka thn se ka gjasa pr biseda direkte midis Prishtins dhe Beogradit, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.294Z

Mesiç: E ardhmja e rajonit në Bashkimin Europian

N vizitn e tij n Prishtin, Presidenti kroat Stipe Mesi tha se Kroacia do ta ndihmoj Kosovn n realizimin e synimeve t saj pr integrim n familjen e Bashkuar Europiane. N kt vizit Mesi u prit nga homologu i tij Fatmir Sejdiu, i cili vlersoi me nota maksimale mbshtetjen q Kroacia dhe n veanti Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Sigal Prishtina, pa konkurrenc

Sigal Prishtina sht duke shklqyer n kt edicion t TechnoMarket Superligs s Kosovs n basketboll. Bardhekaltrit deri m tani i kan shnuar dymbdhjet fitore, n po aq ndeshje sa i ka zhvilluar, ku ende n kt edicion nuk e ka shijuar asnj humbje t vetme. Madje bardhekaltrit po triumfojn leht ndaj skuadra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama