Rezultate te kerkimit per termin: +Privilegjet

Total: 1166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.661Z

VV: Ligji për shtetësinë më shumë mbron të drejtat e serbëve se të shumicës

Ligji për shtetësinë më shumë mbron të drejtat e serbëve në Kosovë se të popullatës shumicë, vlerëson Lëvizja Vetëvendosje. Deputeti i kësaj lëvizjeje, Rexhep Selimi, ka deklaruar se ky ligj duhet të ndryshohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.704Z

Ish-nusja e Berishës: S’kampërfituar paratë e Shkëlzenit 

TIRANE - Ish bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, djalit të kryeministrit deklaron se nuk ka përfituar asgjë nga privilegjet e familjes kryeministrore por se paratë i ka nga puna e saj. Pak ditë më parë Sadije Berisha publikoi në profilin e saj një foto ku ajo ka dalë së bashku me 4 fë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.715Z

Kuvendi i Kosoves miraton nëntë ligje nga paketa “Ahtisari”

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar, gjatë ditës së djeshme, me 77 vota pro, 4 kundër dhe 6 abstenime, nëntë ligje që dalin si përgjegjësi nga propozimi i ish-presidentit Marti Ahtisari. Ndërkaq, Projektligji për Ministrinë e Punëve të Jashtme i është kthyer qeverisë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.157Z

Reforma, si rezulton sistemi shqiptar

Perzgjedhja e sistemit te ri te pensioneve, qe do te aplikohet ne vendin tone, ka qene ne qender te seminarit te organizuar nga Banka Boterore dhe Ministria e Financave, ku u analizua sistemi aktual i pensioneve ne Shqiperi. Ndryshe nga vendi yne, ne bote aplikohen disa skema, qe fillojne qe nga ulj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.468Z

Mlladic neser para Gjykates se Hages per tiu lexuar zyrtarisht akuzat

I akuzuari per krime lufte Ratko Mlladic do te dale per here te pare para gjykatesve ne Hage neser kur do ti lexohen zyrtarisht akuzat per gjenocid si dhe 10 akuza te tjera lidhur me konfliktin e Bosnjes ne vitet 1990. Ai eshte akualisht nen pergjegjesine e Gjykates se Hages. Kryeprokurori i Gjykat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.495Z

Në LDK, akuza për diferencim

Dega e LDK’së në Gjakovë po vazhdon të mos e zbatojë vendimin e Isa Mustafës për përsëritjen e zgjedhjeve në të gjitha nivelet. Zyrtari i LDK’së në Gjakovë, Naim Ibrahimi thotë se vendimi i qendrës u ngjan vendimeve për diferencim në kohë të komunizmit. Nga Express

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.680Z

Trajkoviç: Thaçi po sillet si lider i UÇK-së

Kryetarja e “Lëvizjes evropiane të serbëve”, Rada Trajkoviç ka vlerësuar se në Kosovë diskriminimi institucional është realitet. Po ashtu ajo deklaron se kryeministri i Kosovës po sillet si në vitet 1999.  “Duke vër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama