Rezultate te kerkimit per termin: +Privilegjet

Total: 1166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.974Z

Moisiu ynë, ka nostalgji për privilegjet që gëzonte

Që të flitet për ish-presidentin e Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu, duhen nga ato netët e dimrit dhe jo netët e verës së gushtit, aq shumë ka për t’u thënë për të. Alfred Moisiu, Presidenti konsensual, Gjenerali i xheniove që projektuan dhe ndërtuan mijëra bunkerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.106Z

Nuk u mjaftojnë privilegjet, duhen edhe këto lehtësira?

  Në një artikull për Shqipërinë të sponsorizuar nga Shoqata Daneze për Gazetari Investigative, thuhet se zyrtarët shqiptarë rezulton se përdorin influencën e postit që mbajnë për të vendosur marrëdhënie preferenciale dhe favorizuese me sistemet bankare. Ministra, deputetë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.214Z

Privilegjet e deputetëve - antikushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim në favor të kërkesës së Avokatit të Popullit i Republikës së Kosoves, i cili kërkonte anulimin e nenit 14 paragrafit 1.6, si dhe te neneve 22, 24, 25 dhe 27 te Ligjit për të Drejtat dhe Përgjegjësitë e Deputetit.Avokati i Popullit pretend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.379Z

Apeli Pse privilegjet e imunitetit jane pengese

Tirane 21 tetor 2011 NOA/ Arjola Ymeraj- Ceshtja e heqjes se imunitetit eshte rikthyer serish ne vemendjen e politikes shqiptare kete here per heqjen e tij ka apeluar kryediplomati amerikan ne vendin tone Alexander Arvizu dhe Kryeministri Berisha vetem dy dite pas konferences per reformimin e sistem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.627Z

Ligji: Si mund të shkarkohet Presidenti dhe privilegjet pas mandatit

Institucioni i Presidencës do të ketë për herë të parë një Ligj Organik. Ai konkretizon kompetencat kushtetuese dhe rregullat e bashkëpunimit me Kuvendin, Kryeministrinë dhe organet e drejtësisë. Ligji detajon mënyrën e shkarkimit të Kreut të Shtetit kur është i paaftë për të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.757Z

Miliona euro për privilegjet e politikanëve

Jo vetëm deputetët, ministrat, zëvendësministrat e rinj do të jenë barrë e rëndë për buxhetin e Kosovës, por edhe ata që e kanë përfunduar mandatin në këto institucione vazhdojnë të përfitojnë privilegje të majme. Ish-deputetët, ish-ministrat, sipas ligjit, do të vazhdojnë gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.293Z

Arvizu: Privilegjet e imunitetit nuk duhen lejuar

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu ka kërkuar luftë pa kompromis kundër korrupsionit në vendin tonë. Duke folur në ceremoninë e organizuar në përfundim të projektit “sfida e mijëvjeçarit”, ambasadori Arvizu dekl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama