Rezultate te kerkimit per termin: +Privilegjet

Total: 1166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.379Z

Apeli Pse privilegjet e imunitetit jane pengese

Tirane 21 tetor 2011 NOA/ Arjola Ymeraj- Ceshtja e heqjes se imunitetit eshte rikthyer serish ne vemendjen e politikes shqiptare kete here per heqjen e tij ka apeluar kryediplomati amerikan ne vendin tone Alexander Arvizu dhe Kryeministri Berisha vetem dy dite pas konferences per reformimin e sistem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.627Z

Ligji: Si mund të shkarkohet Presidenti dhe privilegjet pas mandatit

Institucioni i Presidencës do të ketë për herë të parë një Ligj Organik. Ai konkretizon kompetencat kushtetuese dhe rregullat e bashkëpunimit me Kuvendin, Kryeministrinë dhe organet e drejtësisë. Ligji detajon mënyrën e shkarkimit të Kreut të Shtetit kur është i paaftë për të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.757Z

Miliona euro për privilegjet e politikanëve

Jo vetëm deputetët, ministrat, zëvendësministrat e rinj do të jenë barrë e rëndë për buxhetin e Kosovës, por edhe ata që e kanë përfunduar mandatin në këto institucione vazhdojnë të përfitojnë privilegje të majme. Ish-deputetët, ish-ministrat, sipas ligjit, do të vazhdojnë gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.293Z

Arvizu: Privilegjet e imunitetit nuk duhen lejuar

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu ka kërkuar luftë pa kompromis kundër korrupsionit në vendin tonë. Duke folur në ceremoninë e organizuar në përfundim të projektit “sfida e mijëvjeçarit”, ambasadori Arvizu dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.746Z

Privatizimi, qeveria zhvesh Albpetrolin nga privilegjet

E. Senja Ekzekutivi ka ndërmarrë një tjetër ndryshim në statusin e kompanisë shtetërore të naftës Albpetrol në kuadër të përgatitjes së saj për privatizim duke hequr privilegjet që aplikoheshin deri më tani për të në sistemin e taksave. Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese shqy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.638Z

Opozita bllokon seancat, por jo privilegjet

Pas bllokimit të seancave në Kuvendin e Kosovës, tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën, kanë marrë vendim që ‘ti bojkotojnë edhe mbledhjet e Kryesisë dhe Komisioneve në Kuvendin e Kosovës. Por, parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.148Z

Privilegjet e deputeteve ne Kosove

Ata që nxjerrin ligje, pritet që brenda këtij viti të miratojnë edhe një ligj për veten, por edhe për ish-kolegët e tyre dhe për ata që do të bëhen deputetë. Projekt-ligji për të Drejtat dhe Privilegjet e Depute

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama