Rezultate te kerkimit per termin: +Privilegjet

Total: 1166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.627Z

Ligji: Si mund të shkarkohet Presidenti dhe privilegjet pas mandatit

Institucioni i Presidencës do të ketë për herë të parë një Ligj Organik. Ai konkretizon kompetencat kushtetuese dhe rregullat e bashkëpunimit me Kuvendin, Kryeministrinë dhe organet e drejtësisë. Ligji detajon mënyrën e shkarkimit të Kreut të Shtetit kur është i paaftë për të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.757Z

Miliona euro për privilegjet e politikanëve

Jo vetëm deputetët, ministrat, zëvendësministrat e rinj do të jenë barrë e rëndë për buxhetin e Kosovës, por edhe ata që e kanë përfunduar mandatin në këto institucione vazhdojnë të përfitojnë privilegje të majme. Ish-deputetët, ish-ministrat, sipas ligjit, do të vazhdojnë gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.293Z

Arvizu: Privilegjet e imunitetit nuk duhen lejuar

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu ka kërkuar luftë pa kompromis kundër korrupsionit në vendin tonë. Duke folur në ceremoninë e organizuar në përfundim të projektit “sfida e mijëvjeçarit”, ambasadori Arvizu dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.746Z

Privatizimi, qeveria zhvesh Albpetrolin nga privilegjet

E. Senja Ekzekutivi ka ndërmarrë një tjetër ndryshim në statusin e kompanisë shtetërore të naftës Albpetrol në kuadër të përgatitjes së saj për privatizim duke hequr privilegjet që aplikoheshin deri më tani për të në sistemin e taksave. Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese shqy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.638Z

Opozita bllokon seancat, por jo privilegjet

Pas bllokimit të seancave në Kuvendin e Kosovës, tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën, kanë marrë vendim që ‘ti bojkotojnë edhe mbledhjet e Kryesisë dhe Komisioneve në Kuvendin e Kosovës. Por, parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.148Z

Privilegjet e deputeteve ne Kosove

Ata që nxjerrin ligje, pritet që brenda këtij viti të miratojnë edhe një ligj për veten, por edhe për ish-kolegët e tyre dhe për ata që do të bëhen deputetë. Projekt-ligji për të Drejtat dhe Privilegjet e Depute

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.490Z

Rama: Reformat tona, për gjeneratën tjetër. PD humbi privilegjet, tani do revolucion

Partia Socialiste është ndalur sot në Sarandë me aktivitetin Të pastrojmë më tej Shqipërinë. Në fjalën e tij me këtë rast, kryeministri i vendit, Edi Rama ka falenderuar struktura e PS në këtë qark, të cilët sipas tij të gjithë së bashku kanë bërë të mundur që PS të kthehe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama