Rezultate te kerkimit per termin: +Prjashtim

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.312Z

Përmbytjet, Topi: Politika të bashkëpunojë për kapërcimin e krizës

Presidenti i republiks, Bamir Topi, ka garantuar t gjith banort n zonat e prmbytura n Shkodr se shteti po punon intesivisht pr kalimin e situats. Sipas tij t gjitha institucionet qe po e menazhojn at jan t kooridnuara maksimalisht ndrmjet tyre.  “Un ju siguroj q t gjitha strukturat e shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Qiejt e Europës të hapur, por kaosi vazhdon

Nj jav pas kaosit s shkaktuar nga shprthimi i vullkanit n Island, hapsira ajrore europiane sht rihapur e gjitha pr fluturime me prjashtim t disa aeroporteve n Suedi dhe Norvegji. Por shum pasagjer vazhdojn t qndrojn t bllokuar npr aeroporte pr shkak t mungess s biletave. Ekspertt thon se do t duhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Daul-Topalli: Opozita të bëhet pjesë e reformave

T gjitha forcat politike, pa prjashtim, duhet t punojn do dit pr t garantuar t drejtat dhe lirit e shqiptarve. Kt thirrje i bri dje opozits kryetari i Grupit t PPE n Parlamentit Evropian, Joseph Daul, gjat takimit q realizoi me kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli. Kjo e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Ligji Antiduhan, ja mesazhet paralajmruese

Komiteti Ndrsektorial pr Mbrojtjen e Shndetit nga Produktet e Duhanit (KNMSHPD) ka vendosur formn dhe tekstin e paralajmrimeve t detyrueshme shndetsore n produktet e duhanit. Vendimi, prcakton se n do njsi paket apo paketim t produkteve t duhanit duhet t figurojn mesazhe paralajmruese shndetsore pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

KESH: Reduktim total t kufizimeve pr festa

Drejtori i Prgjithshm i KESH-it, Gjergj Bojaxhi, tha sot pr mediat se pr sezonin e festave t fundvitit do t ket reduktim pothuajse total t kufizimeve, me prjashtim t rasteve t avarive nga mbingarkesa n rrjet n zona t caktuara. Sipas tij, KESH ka disa dit q e ka filluar kt praktik dhe do ta vazhdoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Së shpejti në punë uzina e ferrokromit

Plani Minatort e kromit n Burrel krkojn vnien n pun t uzins s ferrokromit, duke u dhn mundsi q t ken fronte t sigurta pune. Pas deklaratave t sindikats pak dit m par, ka reaguar kompania austriake, e cila garanton vnien n pun t uzins. Brenda muajit gusht, sikurse ishte planifikuar, u plotsua invest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Fundjava do të jetë e freskët, por pa rreshje shiu

Ky sht parashikimi q na sjellin meterologt e shrbimit Meteoalb. Sipas tyre dita e sotme do t vijoj me alternime kthjellimesh dhe vransirash n bregdet dhe zonn e ult, ndrsa n zonat malore do t ket shira t dobt. E djela do t rikthej kthjellimet n t gjith territorin shqiptar. Prsa u prket temperaturav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama