Rezultate te kerkimit per termin: +Prjashtim

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

BB: Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6%

Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6% gjat vitit 2008 dhe 6.2% gjat vitit 2009. Kshtu e vlerson Banka Botrore, Shqiprin, n raportin e perspektivs s rritjes globale t ekonomis pr vitin 2008. N kt raport Banka Botrore parashikon nj ngadalsim t rritjes s GDP-s n ekonomit europiane, duke the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

FIFA refuzon Irlandn

sht e pamundur q Irlanda t marr pjes n Botrorin 2010 si skuadra e 33-t. Kt e ka thn sekretari gjeneral i FIFA-s, Jerome Valcke, duke ia shuar shpresat prfundimisht Federats irlandeze, e cila kishte krkuar q FIFA t bj prjashtim dhe ta fut Irlandn n Kampionat botror. Irlandezt u eliminuan nga ndeshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Eurozona, rritje të fortë ekonomike. Gjermania shënon nivele rekord

Pavarsisht krizs greke, ekonomia n 16-vendet e zons euro arriti q gjat tre-mujorit t dyt t ktij viti t shnoj nj rritje me 1 %, shifra m e lart n 3 vite e gjysm. Supriz jan shifrat e raportuara nga Gjermania. Ekonomia, n nj nga vendet m t fuqishme n Europ, shnoi nj rritje rekord prej 2.2 % gjat tre-m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.933Z

Korcë, debate për masterplanin e qendrës së qytetit

Masterplani i qendrs s qytetit t Kors ka sjell debate t ashpra mes nj grupi arkitektsh dhe bashkis s qytetit. 22 arkitekt kan firmosur nj deklarat prmes t cils krkojn t mos ndryshohet varianti fitues i konkursit ndrkombtar t masterplanit t qendrs s qytetit. Debati ka nisur para disa javsh kur a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.263Z

Legalizimet, kërkesa për të paguar me bono

Kërkesa deri më 12 qershor, pagesa me bono deri në 70% Zyrat rajonale t legalizimeve kan lshuar formularin e ri ku qytetart duhet t plotsojn nse dshirojn t paguajn me bono privatizimi. Krkesa, e cila sht e thjesht, prmban emrin e qytetarit, adresn e tij si dhe siprfaqen e ndrtimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

KE, pro gjobave milionere dhe masave drastike për trukimet

Pranohen n parim shum krkesa t klubeve, zyrtarizimi i tyre s shpejti Vetm 24 or pasi Komisioni i Klubeve t Kategoris Superiore kishte miratuar nj sr ndryshimesh t rregulloreve q do t’i propozoheshin Komitetit Ekzekutiv pr miratim, ky i fundit sht mbledhur dje pr t’i diskutuar pr rreth ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.578Z

Bumçi: Rama, aspak i interesuar për transparencën

Deputeti i Partis Demokratike, Aldo Bumi, deklaroi dje se kreu i Partis Socialiste, Edi Rama, nuk sht i interesuar pr ttransparencn e zgjedhjeve. Sipas deputetit t PD-s, qllimet dhe interesat e Rams jan vetm personale pr pushtet brenda partis s tij. “Duke dnuar me forc dhunn, grupi parlament

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama