Rezultate te kerkimit per termin: +Prjashtim

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

KESH: Prmirsohet situata energjitike n vend

Reshjet e shumta t ditve t fundit po ndikojn n prmirsimin e situats hidrike n liqenet e HEC-eve kryesore, ku vihen re nivele t rritura t ujit dhe prurje t knaqshme, ka premton furnizim t mir me energji elektrike pr t gjith konsumatort. Burimet zyrtare t KESH-it bn t ditur sot, se nuk do t ket orare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Organizata e Veteranve e prjashton Gecin

Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s njoftoi sot se e ka prjashtuar nga radht e saj Gani Gecin, me arsyetimin se ai kashkelje t rnd t statutit t organizats dhe ka njollosur vlerat e UK-s. Vendimi pr prjashtim sht marr nga Kryesia e ksaj organizate, gjat mbledhjes s mbajtur m 10 dhjetor. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Samiti Sllovenisë, mungojne serbët

Me prjashtim t Serbis, t shtunn mblidhen pr her t par, n Brdo pri Kranju t Sllovenis, kryeministrat e vendeve t ish Jugosllavis s bashku me at t Shqipris. “Serbeve u ofruam t gjitha variantet e mundshme, tavolina vetm me emra, pa flamuj dhe simbole vendesh, tavolina pa emra fare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.359Z

Targat e makinave, sistem i ri në janar

Duke nisur nga janari sistemi i targave t automjeteve n Shqipri do t ndryshoj. Drejtori i drejtoris s shrbimit t transportit rrugor prezantoi modelin e ri dhe deklaroi se nuk sht detyrim ndryshimi pr mjetet e targuara m par. “Targa e re do t hyj n fuqi prafrsisht n muajin janar, n qoft s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shembulli i ri

Derisa shum yje t rinj nuk din t mbajn veten nn kontroll pas vmendjes s madhe ndaj tyre, Alexandre Pato ka shpjeguar pse do t jet futbollist shembull pr Milanin. Pato, 20 vje, konsiderohet njri prej futbollistve t rinj m t mir n bot, ndrsa shtnjri prej yjeve kryesore n ekipin e Rossonerve pas tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Hyseni takime me autoritetet më të larta të vendit

N ditn e dyt t vizits s tj dy-ditore n Tiran, Ministri i Punve t Jashtme t Kosovs Sknder Hyseni, sht pritur nga autoritetet m t larta t vendit. Po ashtu kryediplomati kosovar sht pritur dhe nga Presidenti Bamir Topi, i cili vlersoi n mnyr t veant prkushtimin e dy vendeve tona ndaj vlerave t prbashkt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Matura, sa pyetje do të ketë çdo fushë në gjuhët e huaja

Ku duhet të përqendroheni për mësimin e fundit përpara provimit. Leksiku e gramatika do të kenë gjysmat e pyetjeve Maturantt q kan przgjedhur gjuht e huaja pr provimet e tyre me zgjedhje t Maturs Shtetrore, jan m t privilegjuarit, pasi n trsi, kto lnd kan marr koeficiente t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama