Rezultate te kerkimit per termin: +Prjashtim

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Së shpejti në punë uzina e ferrokromit

Plani Minatort e kromit n Burrel krkojn vnien n pun t uzins s ferrokromit, duke u dhn mundsi q t ken fronte t sigurta pune. Pas deklaratave t sindikats pak dit m par, ka reaguar kompania austriake, e cila garanton vnien n pun t uzins. Brenda muajit gusht, sikurse ishte planifikuar, u plotsua invest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Fundjava do të jetë e freskët, por pa rreshje shiu

Ky sht parashikimi q na sjellin meterologt e shrbimit Meteoalb. Sipas tyre dita e sotme do t vijoj me alternime kthjellimesh dhe vransirash n bregdet dhe zonn e ult, ndrsa n zonat malore do t ket shira t dobt. E djela do t rikthej kthjellimet n t gjith territorin shqiptar. Prsa u prket temperaturav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.392Z

8 për qind e popullsisë e prekur nga hepatiti B

8 % e popullsis adulte n Shqipri rezulton t jet e prekur nga hepatiti B, apo si njihet n gjuhn popullore verdhza. Mjekt specialist shprehen se numri i t prekurve vjen n rritje do dit, prjashtim bejn moshat nn 16 vje, t cilt jan t vaksinuar. Javan Basho, Shef i Gastro-hepatologjis "600 pac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Përgatitjet e fundit për miqësoren me Irlandën e Veriut

Shqipria do t prballet t mrkurn n Tiran n miqsoren e par pas hedhjes s shortit t kualifikueseve t Euro 2012. Trajneri Josip Kuze e ka nisur prej dy ditsh grumbullimin n Durrs, por vetm n seancn e pasdites pritet ta ket thuajse t kompletuar, me prjashtim t disa prej futbollistve, t cilt luajn n Ukrai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.630Z

Të dhënat personale, si mbrohen në Shqipëri

Rrjetet sociale si Facebook, MySpace jan kthyer n “sheshe virtuale”, vende ku fal internetit mund t bsh t prbashkt me t tjert do gj: fotografi, filmime, mendime, adresa t miqve e shum informacione t tjera. Kto prbjn nj form t shklqyer komunikimi, krahas t qenit n mod. Por pakkush e di se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

BB: Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6%

Shqipria do t ket nj rritje ekonomike 6% gjat vitit 2008 dhe 6.2% gjat vitit 2009. Kshtu e vlerson Banka Botrore, Shqiprin, n raportin e perspektivs s rritjes globale t ekonomis pr vitin 2008. N kt raport Banka Botrore parashikon nj ngadalsim t rritjes s GDP-s n ekonomit europiane, duke the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

FIFA refuzon Irlandn

sht e pamundur q Irlanda t marr pjes n Botrorin 2010 si skuadra e 33-t. Kt e ka thn sekretari gjeneral i FIFA-s, Jerome Valcke, duke ia shuar shpresat prfundimisht Federats irlandeze, e cila kishte krkuar q FIFA t bj prjashtim dhe ta fut Irlandn n Kampionat botror. Irlandezt u eliminuan nga ndeshj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama